20 Şubat 2013

HSBC Bank Kullanılmayan Karta Aidat Gönderdi!

Hamili olduğum 52***68 nolu kredi kartından 2103 yılı Ocak ayına ait Hesap Bildirim Cetvelinde 90 YTL kredi kartı yıllık üyelik ücreti kesilmiştir.

Hiç kullanmadığım kart için bu ücret, 4822 sayılı yasa ile değişen 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen “ Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar” hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.

Bu nedenlerle Ocak 2013'e ait Hesap Bildirim Cetvelinde yer alan kredi kart yıllık üyelik ücretine itiraz ediyor ve talep edilen 90 YTL'nin bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu talep ediyorum. Aksi halde yasal yollara başvuracağımı bilgilerinize sunarım.

Birgul 246 Okunma

Cevaplar

  • HSBC Bank Temsilcisi20 Şubat 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik gerekli incelemeler tamamlanmış olup, sonuç hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize detaylı bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön