18 Ocak 2014

HSBC Bank Kredi Kartımdan Bilgim Dışında Harcama Yapıldı!

16.01.2014 tarihinde HSBC Bank kredi kartımdan bana ait olmayan harcamalar yapılmıştır. Tek kullanımlık SMS şifrelerini almaya başladığım andan itibaren durumun farkına vararak müşteri hizmetlerini aradım ve kredi kartımın iptali işlemi gerçekleştirdim.

Yapılan işlemlerin bilgisini aldım ve itiraz dilekçesi yazarak bana verilen numaraya faksladım. Bana 1 ay ile 6 ay içerisinde geri dönüş yapılacağını ve borcu ödemem gerektiğini söylediler.

Şikayetim şudur: Yaklaşık 5 yıldır bu bankanın müşterisiyim ve döviz hesabımı hiç kullanmamama rağmen kartımdan döviz olarak alışveriş yapılıyor ve onay vermememe rağmen banka bu alışverişe nasıl onay verebiliyor?

Bu bir güvenlik zaafiyeti değil midir?

Enver 184 Okunma

Cevaplar

  • Enver 30 Ocak 2014

    Kartımdan alışveriş yapılırken durumun farkına vararak iptal ve itiraz başvurusu yapmamla banka muhasebesi alışverişe onay vermemiştir. Gelen ekstremde de harcamaya dair bilgiler bulunmamaktadır. Anlayacağınız bu defa ucuz yırttım sanırım. Umarım bu gibi olaylarla ne ben ne de başka insanlar karşılaşmaz.

  • Enver 21 Ocak 2014

    Mail dışında herhangi bir iletişime geçilmediğinden ve çözüme dair somut adımların neler olduğu hakkında bir bilgi verilmediğinden değerlendirmem de yeterli olmayacaktır.

  • HSBC Bank Temsilcisi20 Ocak 2014

    İyi çalışmalar, Müşterimize sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik e-mail aracılığı ile gerekli yönlendirmeler yapılmıştır. Ayrıca müşterimiz ile talepleri hakkında irtibatımız devam edecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön