21 Ocak 2015

HSBC Bank Kredi Kartı İptali Sırasında Aidat Alındı.

Kasım 2014 HSBC Bank kredi kartlarına yönelik siber saldırı sonucunda birtakım müşterilere ait Kart No., kart son kullanım tarihi ve kart sahibi ismine ulaşılması sebebiyle HSBC Bank kredi kartımı ve bağlı ek kartları iptal ettim.

İptal esnasında ikna edilmeye çalıştım ancak bu saldırıda bu kadar hassas bilgilere dışarıdan kontrolsüz erişilmesi beni rahatsız ettiği için vazgeçmedim. Ancak sonrasında ekstrede kart aidatı yansıtılmış olduğunu gördüm.

Bankayı arayarak iptal edilmesi talebinde bulundum ancak yapmadılar. Ödemek zorunda olduğumu şikayetim varsa da Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunmamı önerdiler. Ancak Tüketici Hakem Heyetleri bu konulardan dolayı çok yoğunluktan başvuramadım.

Sevim 346 Okunma

Cevaplar

  • HSBC Bank Temsilcisi21 Ocak 2015

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesaj Bankamıza ulaşmış olup, en kısa süre içerisinde kendisi ile iletişime geçilecektir. Saygılarımızla, HSBC BANK A.Ş. Müşteri İletişim

  • Sevim 20 Ocak 2015

    Bankanız tarafından kart üyelik aidatı bedeli adı altında 29 Kasım 2014 'de 90 TL şahsımdan tahsil edilmiştir. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu kredi kartı üyelik aidatı ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip, müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Tüm bu yasal düzenlemeler çerçevesinde kesilen 90 TL kredi kartı aidat ücretinin şahsıma iadesini istiyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön