HSBC Bank Kredi Alırken Müşterisini Yanlış Bilgilendiriyor.

Kerem Ç. |

Babamın vefatından sonra HSBC Bank'tan almış olduğu krediyle ilgili şubeye görüşmeye gittim. Tüm kredi alımlarında bankalar müşterilerine sigorta yaptırma zorunluluğu koyduklarından bundan yararlanabileceğimi düşünüyordum. Fakat bankayla yaptığım görüşmede babama ferdi kaza sigortası yaptıkları için bundan yararlanamayacağımı söylediler. Halbuki babamın notlarında açıkça krediyi alırken hayat sigortası yaptıklarıyla ilgili yazılarını okumuştum. Yani banka tamamen müşteriyi yanıltıcı bilgi vererek bunu kendi çıkarları için kullanmış ve müşteriyi mağdur etmiş oluyor.

Etiketler :

Şube Kredi İşlemleri Şube Personel Bilgi Eksikliği Şube Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Kerem Ç.
  27 Haziran
  15:17

  Banka, tarafıma gönderdiği eposta ile, şikayetimi ve gerekli bilgileri kendi internet sitesi üzerinden tekrar göndermemi istedi. Söylendiği gibi yapıp iletişim sayfalarından istenen bilgileri ilettim. Aradan bir hafta geçmesine rağmen herhangi bir dönüş almadım. Herhalde sorunumu ilgilenmeye değer bulmuyorlar.

 • 13 Haziran
  09:38

  İyi çalışmalar,

  Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik gerekli incelemeler tamamlanmış olup, sonuç hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize detaylı bilgi verilmiştir.

  Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

  Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla.

  HSBC BANK A.Ş.
  MÜŞTERİ İLETİŞİM