23 Ağustos 2013

HSBC Bank Hesap İşletim Ücreti!

23. 08. 2013 tarihinde HSBC Bank'tan aşağıdaki SMS'i aldım;
"Sayın .., 23. 08. 2013 itibariyle aylık hesap işletim ücreti 8. 25 TL olarak güncellenecektir..."

Aylık 8. 25 TL yıllık 99 TL eder. Bankanıza vadesiz mevduat hesabı açıp paramı kullanmanıza izin vermemizin cezası olsa gerek. Çağrı merkezini aradığımda "2 otomatik ödeme talimatı verirseniz muaf tutarız" dendi. Niye buna mecbur bırakılıyorum? Belki faturam yok, belki param yok faturamı ödeyecek durumda değilim.

Çokta detaylı anlatmaya gerek yok. Kredi kartlarımı kapatmıştım ancak devam eden kredim sebebiyle hesabımı kapatamamıştım. İlk fırsatta onu da kapatıp kurtulacağım.

Mesut 92 Okunma

Cevaplar

 • Mesut 29 Ağustos 2013

  HSBC' nin cevabı (: Bu düzenlemelerden kaynaklanan hak ve yetki çerçevesinde, günümüz şartlarında “bir hesabın açılması, işletilmesi, hareketlerinin bilgisayar sistemlerinde saklanması/arşivlenmesi ve hesabın kapatılmasının bankalar için önemli bir maliyet unsuru oluşturması” sebebiyle, Bankamız nezdinde birden fazla hesabınız olsa dahi, tüm hesaplarınıza istinaden her ay tek bir Hesap İşletim Ücreti tahsil edilmektedir. Bankacılıkta çalışmış Bilgisayar Mühendisi olmasam maliyetli olduğuna belki inanırdım.. Yasa "münasip" ücret alın diyor. Münasibi buysa sizleri vicdanınızla başbaşa bırakıyorum.

 • HSBC Bank Temsilcisi29 Ağustos 2013

  İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik konu hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

 • Mesut 29 Ağustos 2013

  Şikayet ile ilgili herhangi bir dönüş, işlem yapılmadı. Banka kulağının üzerine yatıyor. Bu işin çözümü hesapları kapatıp yakayı kurtarmak, başka birşey değil.

 • Mesut 29 Ağustos 2013

  Altı gündür herhangi bir dönüş yapılmış değil. Bahsedilen maili almadım. Sorunu çözebileceklerine de inanmıyorum sonuçta bile bile yaratılan bir mağduriyet.

 • HSBC Bank Temsilcisi23 Ağustos 2013

  İyi çalışmalar, Müşterimize sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik inceleme başlatıldığı konusunda e-mail aracılığı ile bilgi verilmiş olup, müşterimiz talebi sonuçlandığında tekrar tarafımızca bilgilendirilecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön