01 Nisan 2013

HSBC Bank Haksız Alınan Aidat ve Kesintiler!

Kredi kartımdan yıllık alınan kart aidatları ve durduk yere yapılan kesintilerden şikayetçiyim. Söz konusu aidat ve kesinti ücretlerimin hesabıma aktarılmasını arz ederim. Aksi takdirde savcılığa bildirip HSBC hakkında tazminat davası açacağım. Bu mailimi mahkemede delil olarak kullanacağım.

Müslüm T. 40 Okunma

Cevaplar

 • Müslüm T.05 Nisan 2013

  01.04.2013 Tarihinde HCBS Bank ile ilgili verdiğim şikayete (Kredi kartımdan yıllık alınan kart aidatları ve durduk yere yapılan kesintilerden şikayetçiyim. Söz konusu aidat ve kesinti ücretlerimin hesabıma aktarılmasını arz ederim. Aksi takdirde savcılığa bildirip HSBC hakkında tazminat davası açacağım. Bu mailimi mahkemede delil olarak kullanacağım.) karşılık söz konusu banka bana mail atmış konuyla ilişkin. Maili okuyunca ikinci şoku yaşadım. Dalga geçer gibi kesilen ücretlerin ve aidatlarrın yasal olduğu uydurmacasıyla geri ödenmeyeceği vurgulanmış. Hakkımı mahkemede arayacağım ve tazminat davası açacağım. Bu konuşmalar ve yolladığınız mailleri delil olarak kullanacağım.

 • Müslüm T.01 Nisan 2013

  4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 4822 Sayılı Kanunla değişik 6. maddesi ile sözleşmelerdeki haksız şart düzenlenmiş ve 'Satıcı ve sağlayıcının tüketiciyle müzakere etmeden, tek taraflı olarak sözleşmeye koyduğu, tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde iyi niyet kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme koşulları haksız şarttır. Taraflardan birini tüketicinin oluşturduğu her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı, değildir. Eğer bir sözleşme şartı önceden hazırlanmışsa ve özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle tüketici içeriğine etki edememişse, o sözleşme şartının tüketiciyle müzakere edilmediği kabul edilir.

 • Müslüm T.01 Nisan 2013

  Maili okuyunca ikinci şoku yaşadım. Dalga geçer gibi kesilen ücretlerin ve aidatlarrın yasal olduğu uydurmacasıyla geri ödenmeyeceği vurgulanmış. Hakkımı mahkemede arayaacağım ve tazminat davası açacağım. Bu konuşmalar ve yolladığınız mailleri delil olarak kullanacağım.

 • HSBC Bank Müşteri Temsilcisi01 Nisan 2013

  İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik konu hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön