15 Mart 2013

HSBC Bank Faiz Yerine Kart Bedeli Alıyor!

Reklamlarda, smslerde, orada burada gözümüze gözümüze sokulan HSBC Advantage Kart'ın faizsiz masrafsız 1000 TL bedava kredisini bilmeyen yoktur herhalde. Borçlarımdan dolayı böyle bir nakit kullanımına gerçekten de ihtiyacım vardı açıkçası. Kartımı çıkartırken, ATM yoluyla paramı çekerken vs sorun yaşamadım. Buraya kadar herşey normal.

FAKAT bu tür avans çekimi yapan bir insanın ilk aylarda sıkıntıda olduğunu bilmek için medyum olmaya gerek yok "bankacı" olmak yeterlidir sanırım! Saygıdeğer bankamız faizsiz masrafsız kredisinin daha ilk borcunda + "kart bedeli :50 TL" ile süslüyor. Kendilerini tebrik ediyorum. İlk aydan bu para talep edilmese bu kadar sinirlenmezdim gerçekten.

Ercan 102 Okunma

Cevaplar

  • Ercan 15 Mart 2013

    Banka tarafından mailime gönderilen mailin hukuki terimlerle dolu olan uzun bölümün ana maddesi son paragrafta belirtilmiştir. "Gönderdiğiniz mesajınıza istinaden iletmiş olduğunuz hususların Bankamız yetkilileri ile paylaşıldığını ve kart ücretinizin iptal edilmesi talebine yönelik olumlu yanıt verilemediğini bilgilerinize sunarız." Müşteri olarak kullandığım diğer banka kartlarının yıllık kart ücreti iadesinin tek bir telefonumla müşteri temsilcisi tarafından iptali söz konusu olmuştur. Burada önemli olan nokta (bana kalırsa) bankanın kredi müşterisi olan şahsımdan 50 TL'lik ücreti ödemem konusunda ki yoğun isteğidir. Sonuç itibariyle 1 yıl süresince kapattıramayacağım bu kredi kartını taksitli avans ödemem sona erdikten sonra kapattıracak olmamdır. Müşteri olarak hizmetinizi almayacağım. Bu dönemde ikinci yıllık ücret tahsil edileceği için yine HSBC bankası kara geçmiş olacak ne yazık ki. Şablon ve müşteriden yana olmayan mailler için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  • HSBC Bank Temsilcisi15 Mart 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimize sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik inceleme başlatıldığı konusunda e-mail aracılığı ile bilgi verilmiş olup, müşterimiz talebi sonuçlandığında tekrar tarafımızca bilgilendirilecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön