13 Eylül 2013

HSBC Bank Borcu Yoktur Belgesi İçin Para İstiyor!

HSBC Bank'ta olan hesabımı ve kredi kartımın bütün borcunu kapatıp borcu yoktur veya bankamızla ilişiği yoktur türünden belge almak istedim fakat hem hesap için hem de kredi kartı için 21 TL'den 42 TL ücret istendi. Nedenini sordum bu belge merkezden taahhütlü geliyor filan dendi.

Sonradan borç çıkmasın dedim kesinlikle çıkmaz hatta bankanın size 1.17 TL borcu varmış dedi. Madem borcum yok bunu bana bir kağıtla bildir bundan senin ne gibi zararın olabilir ısrarla vermemek için diretiyorsun veya ücret istiyorsun?

Gürkan 64 Okunma

Cevaplar

  • Gürkan16 Eylül 2013

    Banka ile aramda tanzim edilmiş Bankacılık İşlemleri Sözleşmesinin “Vergi, Komisyon, Masraf ve Diğer Yükümlülükler” başlıklı maddesine istinaden alınmakta olduğu belirtilmişse de, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesi gereğince, bu sözleşme; a. Önceden hazırlanmış, standart sözleşmedir. b. Dolayısıyla sözleşme koşulları benimle müzakere edilmemiştir. c. Sonuç olarak sözleşmenin o maddesi banka tarafından tek taraflı olarak sözleşmeye konmuş, haksız bir koşuldur.

  • HSBC Bank Temsilcisi13 Eylül 2013

    İyi çalışmalar, Müşterimizin sitenize iletmiş olduğu mesajına yönelik gerekli incelemeler tamamlanmış olup, sonuç hakkında e-mail aracılığı ile müşterimize detaylı bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Değerli müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.hsbc.com.tr internet sitemizden veya 444 0 111 HSBC Telefon Bankacılığı hizmetimizi arayarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla. HSBC BANK A.Ş. MÜŞTERİ İLETİŞİM

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön