31 Ağustos 2013 #1980148

HS Group Ücretsiz Olması Gereken Hizmetten Ücret Alıyor!

Hhizmet firması geçen sene sözleşme yenilemek için beni aradı ve yenileme yaptığımız taktirde, S-line güvenlik sisteminin evime 1 sene ücretsiz kurulacağını söylediler. Takılmasını kabul ettim. kart ekstrelerime baktığımda son 2 aydır S-line adı altında hesabımdan 60 kusur tl çekildiğini gördüm. Aradığımda alarm takıldıktan sonra sözleşme imzaladığımızı ve buna istinaden ancak iptali için 1 ay önceden aramam gerektiğini ve parayı alacaklarını söylediler.


Hizmet karşılığı alarm sistemi de içinde olmak kaydıyla 57 tl gibi öderken sözleşme bittikten sonra benden sadece alarm sistemi için 60x12 tl ücret tahsil edilmeye başlandı. Bu durumun tamamen yanıltmaca ve art niyetli olduğunu düşünüyorum.

Şeref 167 Okunma

Cevaplar

 • Şeref01 Ekim 2013

  değerlendirmemi tamamen tarafsız. ve başkalarınada feyz olur diye yaptım.

 • Şeref01 Ekim 2013

  şikayetim ile ilgili firma ile görüştüm,fakat sorunum ile ilgili bir çözüm için değil. ücreti kartımdan almaya devam edeceklerini söylemek için aramışlar, dayanak olarakta ürün tesliminde imzalattıkları evrakları gösterdiler. evet ürün tesliminde 5-6 sayfayı bulan bir evrak demedi bırakıldı montajı yapan kişi ürünü teslim aldığıma dair imza atmam gerektiğini söyledi. bende kullanım kılavuzu vs. diye imzaladım. tabi sonradan başıma bu iş gelince evrakları okuduğumda tamamen müşteriyi köşeye sıkıştıran bir sözleşme olduğunu ürünü 1 sene ücretsiz 2. sene onların belirlediği bir rakamdan ödemem gerektiği hepsi yazıyor. benim takıldığım. 2. sene kullanımı geldiğinde aranarak fiyat bilgisi verileceği ve istediğim taktirde aboneliğimin devam edeceği yönünde bir düşünceydi. bu firmada böyle bir şey yok abone oluyorsunuz ve her sene bitime bir ay kala arayıp hatta yazılı imzalı dilekçe vererek iptali istiyorsunuz. kardeşim işim gücüm yokta ben hersene bunumu takip edeceğim. ama herşey hukuki boyutta ayarlanmış. hukuki açıklar kullanılarak bu iş lanse ediliyor. ben kesinlikle bu firmayı tavsiye etmiyorum etrafımdada bunu dile getiriyorum. art niyetli bir firma olduğunu düşünüyorum. aman siz olun sakın okumadan bir şey imzalamayın.

 • HS Group Temsilcisi06 Eylül 2013

  Müşteri ile görüşülerek şikayete konu sorun hakkında bilgilendirilme yapılmıştır.

 • HS Group Temsilcisi04 Eylül 2013

  Müşterinin talebi alınmıştır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön