Toplam çözüm sayısı
..
HP ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Mustafa'nın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

  • profile
1 Destekçi

Yeni karşılaştırma

ile

HP Yazıcı Mağduriyeti

3409görüntüleme
Mustafa
Mustafa 23 Eylül 2020 09:18
HP Yazıcı Mağduriyeti

Yaklaşık 8 yıl önce aldığım HP Officejet Pro 8500a çok fonksiyonlu yazıcım küçük bir arıza nedeniyle HP müşteri hizmetleri tarafından yapılamayacağı belirtilip, yeni cihaz almam söylenmişti. Bende buna istinaden 2017 yılında HP pagewide Pro mfp 477 dw ofis yazıcısını aldım. Yazıcı yaklaşık son 1 veya 1.5 yıldır mürekkebi bittiği için kullanılmadı. Geçen hafta yeni orijinal ürün 973x kartuşlar takıldı. Hepsi çalıştı fakat 3 gün sonra magenta renkli kartuş çalışmadı. Kartuşu değiştirin uyarısı ve 0xc6fd0013 hata kodunu verdi. Durumun düzelmesi için kartuşu çıkarıp yeniden taktık, cihazı yeniden başlattık düzelmedi. Sonra cihaza reset attık ve aynı hata kodunu tekrar verdi.

Bu konuda teknik servis tamir yardımı almak, yani cihazı yaptırmak istedik. Cihaz daha 3 yıllık ve sadece 1,5 yıl kullanılmış bir cihaz. Kartuşları bile alındığından bugüne, sadece 1 kere değiştirilmiş. Bize verilen cevap, yedek parça üretimi yoktur. Yeni yazıcı alın.

Günümüz şartlarına göre bu ülkede yaşayan insanlar ekonomik durumlarını göz önünde bulundurarak alışveriş yaparlar. Ben kendim öğretmenim. Almışken nitelikli olsun, adam gibi olsun düşüncesiyle HP markasının en kaliteli ve üstelik ofis yazıcısı olan bir cihazı evime almışım. 3 yıl geçmiş, bana cihazın üretimi yok cevabı veriliyor.

Sahip çıkamayacağınız, arkasında duramayacağınız bir ürünü bu ülkede neden satıyorsunuz bunu anlamıyorum.

Geçen hafta aldığım ve 2500 TL para verdiğim sıfır 4lü kartuş setim bile elimde kaldı. 1 sayfa bile yazdıramadım. Şimdi de HP markası gelmiş bana daha 3 yıllık 7 bin tl değerindeki yazıcıyı çöpe at, tekrar yazıcı al diyor. 8500 yazıcımda da böyle çok basit bir hata vardı ve ilgilenmediler.

Sonuç itibariyle: toplamda yaklaşık beni 10.000 TL para harcamama rağmen, 2 tane yazıcı almış olmama rağmen, halen daha yeni yazıcı alın diyen HP markasından vatandaşlarımız en ufak bir ürün dahi almasınlar. Hizmet yok, kalite yok, ilgi alaka yok, sorunlara çözüm üretemiyorlar. Sözde dünya markası HP firmasına da hakkımı helal etmiyorum.

HP Logo
HP25 Eylül 2020 15:36

Sayın İlgili; Müşterimiz Mustafa Önder A.'ın sitenize yazmış olduğu şikayet ile ilgili tarafınıza bazı bilgiler iletmek isteriz. Sitenizde yayınlanan yazısına istinaden Müşteri ilişkileri yetkilimiz Mustafa Önder A. ile iletişime geçmiş , konu ile ilgili bilgilendirme sağlanmıştır. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Saygılarımızla; HP Türkiye Kurumsal Ürünler Müşteri İlişkileri

Mustafa
Mustafa25 Eylül 2020 15:48

Cevabınız ve aramanız için teşekkür ederim. Peki sorunu çözebildiniz mi? Madem bilgilendirme yapıldı, bir zahmet sonucunu da yazsaydınız. Firma ürünü tamir kaydı oluşturup tam 100 dolar bedel ödeyip, cihazımı göndermemi istiyor. Bende bunu kabul etmiyorum. Aranızda 750, 800 TL tamir bedeli ödeyecek kimse var mıdır? Siz sadece beni dinlediniz. Bir çözüm üretemediniz. Parçalar vs. Yurt dışından geliyor vs. Vs. Sonuç itibariyle hiçbir şey değişmedi. Telefonla arayan bayana da söylemiştim. Buraya da yazayım. 1 yıl kullanabildiğim yazıcıyı, eskiciye vereceğim.

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile