25 Ekim 2016 #6780301

HP Yasal Servis Süresinin Aşılması!

28.09.2016 tarihinde BJDW9923-01 kayıt numarası ile HP servise teslim ettiğimiz ve henüz çok yeni olan laptop'umuz 20. iş günü süresini parça bekleniyor diyerek geçtiler. Geçen hafta cuma günü dolacak olan süreyi perşembe günü bir dilekçe ile kendilerine bildirdik. Cuma günü tekrar arayın dediler. Tekrar aradığımızda "72 saat içerisinde tekrar aranacaksınız" dediler. En geç bugün aranmamız gerekiyordu ancak aranmadık. Aramayı biz yapmak durumunda kaldık. Faturayı istediler ve yurt dışından onay alacaklarını söylüyorlar ve hala bekletmedeler. Hakem Heyeti'ne gideceğimizi bildirmiştik. Son 72 saat için izin istendi ve iyi niyetli olarak beklemeye geçtik. Ancak hala bekletmeye/oyalamaya devam ediyorlar. Konuyla ilgili olarak Hakem Heyeti'ne gideceğimizi ve sonuç geç de olsa kendi aleyhlerinde olacağını bildirmek isteriz.

Mert 496 Okunma

Cevaplar

 • HP Temsilcisi29 Aralık 2016

  Sayin Ilgili; Musterimiz, sayin Buyurgan’nin 25 Ekim 2016 tarihinde sitenizde yayinlanan yazisi ile ilgili tarafiniza bazi bilgiler iletmek isteriz; Musteri Iliskileri Yetkilimiz, sayin B. ile irtibata gecmis ve iletilen sorunla ilgili olarak musterimizle gerekli bilgileri paylasmistir. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi calismalar dileriz. Saygilarimizla, HP Tuketici Urunleri Operasyonlari

 • Mert20 Kasım 2016

  Servis süresi üzerine 72 saat + 10 iş günü konulduktan sonra cihazımızın iadesini Teknosa'dan alabildik. Bu süre zarfında hiçbir şekilde HP bizimle iletişime geçmedi. Son 10 günlük süre içerisinde dahi aranıp bilgilendirme yapılmadı. Tüm çabayı ve uğraşı kendimiz verdik. Sonuç itibariyle iademizi aldıktan sonra Asus marka hem de daha pahalı bir ürünü alarak doğru karar verdik. Umuyorum ki hiç kimsenin işi HP teknik servise düşmez. Bu işler tamamen şans ancak burada da gördüğünüz üzere bu kadar zaman içerisinde dönüp yorum dahi yapmadılar. Bu kadar rahat, bu kadar egoist, bu kadar kendilerine güvenen başka bir firma görmedim.

 • Mert28 Ekim 2016

  Son güncelleme, bahsi geçen 72 saatlik süre içerisinde son gün gene aranmayınca biz arayarak Sevim Albayrak'tan güncelleme istedik. Kendisinin söylediğine göre yurtdışı değişim/iade talebini kabul etmiş ve konuyu Penta'ya aktaracaklarmış. Sonrasında Teknosa'dan değişim veya iade talebimizi yapilecekmişiz. Ancak bu da max. 10 iş günü sürecekmiş. Biz gene bekleme durumuna geçtik.

 • Mert26 Ekim 2016

  Son olarak istenilen 72 saatlik süreç içerisinde gene aranmadık. 25.10.16 tarihinin son olması ve sizi arayacağız denilmesine rağmen dönüş yapmamakta ısrar ediyorlar. Dün bizim yaptığımız son aramamızda Sevim Albayrak ile görüştük. Kendisi değişim için yurt dışından onay beklediğini söyledi. 72 saat'in üzerine eklemeye devam ediyorlar. Ayrıca HP'nin ilk 6 ayda parça sorunu olan cihazları direkt olarak değiştirdiklerini ancak bizim durumumuzda 8 günle kaçırdığımızı söylüyorlar. İşin garip tarafı, ürünü satın aldığımız tarih, servise verdiğimiz tarih ve bahsi geçen 6 aylık sürenin ne zaman dolduğu gün gibi ortadayken açık seçik böyle bir süre varsa serviste dolduğu belliyken bu kadar bariz bir yalan nasıl söylenebiliyor şaşılacak şey...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön