Toplam çözüm sayısı
..
HP ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

HP Servis Kronik Sorun İçin Benden Yüksek Ücret Talep Ediyor

807görüntüleme
Furkan
Furkan 15 Ocak 21:50

Yaklaşık 3.5-4 senelik HP Pavilion Power 15 laptopum bir anda "90D" kodlu hatayı vererek açılmamaya başladı. İnternetten bu hatayı araştırdığımda sadece bakın sadece diyorum! HP marka bilgisayarlarda bu hatanın meydana geldiğini öğrendim. Çok araştırma yapmama rağmen bilgisayar değiştirmekten başka bir çözüm bulamamış yüzlerce kullanıcıya denk geldim. Hepsini benim gibi mağdur etmişler.

Müşteri hizmetlerini arayıp durumumu izah ettim. Sağ olsunlar çok yardımcı olmaya çalıştılar, türlü yöntemler işlemler uyguladık ama sorun değişmedi. Ücretli servis talep ettim. (2 senelik garanti bitmişti haliyle). Talebim doğrultusunda bilgisayarımı gönderdim servis hata tespitini yaptı ve iletişime geçtik. Servisin bana söylediği sözcükler söyle idi... Fan arızası ve ana kart arızası var. Ücret olarak 4000 küsur ₺ talep ediyoruz... Ben zaten bilgisayarı 3600₺'ye almışım benden (yanlış hatırlamıyorsam) 4600₺ talep ediyorlar. 

Kronik bir hata olmasına rağmen benden böyle uçuk bir fiyat istemeleri etik değil. Ayrıca hata kronik olduğu için burada beni bir suçumun da olduğunu düşünmüyorum. Kısaca özetleyecek olursam, HP pişmanlıktır. Bunu üzülerek söylüyorum, çünkü şimdiye kadar çok arkadaşım benim tavsiyem ile HP marka laptoplar aldılar. Onlara karşı beni mahcup ettiğiniz için de HP'ye 2 kat kızgınım! Bir daha değil laptop, USB bile almam HP'den.

HP Logo
HP19 Ocak 15:34

Sayın İlgili; Müşterimiz Furkan Can Y.'ın sitenize yazmış olduğu şikayet ile ilgili tarafınıza bazı bilgiler iletmek isteriz. Sitenizde yayınlanan yazısına istinaden Müşteri ilişkileri yetkilimiz Furkan Can Y. ile iletişime geçmiş , konu ile ilgili bilgilendirme sağlanmıştır. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Saygılarımızla; HP Türkiye Kurumsal Ürünler Müşteri İlişkileri

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler