Toplam çözüm sayısı
..
HP ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Fatih'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

HP Servis Elemanı Hatası Yüzünden Bozulan Laptop

1.494görüntüleme
Fatih
Fatih 08 Ocak 16:38

Bataryamın şarj olmaması sebebiyle HP Servisini aradım ve telefonda bana yanlış şekilde bilgi veren çalışan telefonu kapatmadan benimle birlikte güncelleme yapması gerekirken doğru yolu izlemeyip telefonu kapatmayın sizinle birlikte güncellemeyi tamamlamam lazım demediği için bilgisayarımın ana kartı bozuldu. (Bu istediği güncellemenin hala sorunumla alakalı olup olmaması da ayrı bir konu) Sonrasında 16.12.2020 tarihinde laptop'u servise gönderdim. Asıl gariplikler bundan sonra başladı. Hiçbir şekilde doğru bilgi verilmediği gibi, yalan yanlış vaatlerle geçiştirildim. Bilgisayarım sürekli onarımda görünüyordu ve parça mı bekleniyor, durum nedir diye sorduğumda bana yollanan şifreyle girdiğim onarım sistemindeki yazandan başka hiçbir bilgi veremediler. 28.12.2020 tarihinde bir mail aldım ve bu mail'de parça siparişi verildiği yazıyordu. Anında HP'yi aradım, 12 gün oldu servise göndereli ve bir pazartesi sabahı saat 9'da mı parça siparişi ediyorsunuz dediğimde teknisyene durumla ilgili mail yolladılar ve mail'in sonucu için de 3 gün bekledim. Aslında parçanın 18'inde sipariş edildiği ama sisteme geç düştüğü söylendi. Bu nasıl mümkün olabilir, ben daha önce konuşmalarımda acaba parça sipariş edildi de mail bana geç gelmiş olabilir mi dediğimde en fazla 1-2 gün fark eder denmişti fakat 10 gün geçmişti mail geldiğinde. Parçanın gelmesini beklerken sürekli bilgi almak için servisi aradığımda en sonunda beni bir üst birime yönlendirdiler. Kendisiyle yaptığım görüşmelerde ö** Hanım, bataryanın geldiğini fakat ana kartın 3 Şubat tarihinde ellerine ulaşacağını söyledi. Bu da resmi onarım süresinin geçmesi demek. Kendisi parçanın temininin öne alınması için 3 gün önce mail attı ama olaya bakın ki 3 gündür ona da cevap verilmemiş yurt dışındaki birimden... Yedek cihaz talebi konusunda bilgi alıp istekte bulunmuştum, cihazım şirket üzerine faturalandırıldığı için yedek cihaz alamayacağımı da bugün öğrendim. (Ki ellerinde cihaz yokmuş zaten pandemiden dolayı) 30 iş günü olan onarım süresinin de 35 iş gününe çıktığını az önce öğrendim, o da pandemiden dolayı. Ana kartım yanlış yönlendirme yüzünden bozulmasa şu an batarya sorunum halledilip laptop çoktan yapılmıştı. Bu sorunumu ilettiğimde, pandemi sebebiyle çalışanlarımıza gerekli eğitimi veremeden işe başlatma durumu olabiliyor, cümlesini de duydum. Yani açık açık diyorlar ki bizim destek ekibimizde bilgisiz, eğitimsiz şekilde çalışanlar var.  

Fatih
Fatih12 Ocak 13:33

Sürecin bu kadar uzaması, hiçbir şekilde müşteri odaklı çözümler üretilmemesi, her aramada farklı ve yanlış bilgiler verilmesi ve üstüne bir de 18.12.2020'de parça sipariş edilip bu parçanın 03.02.2021'de geleceğinin açıklanması üzerine onlarca arama yapmama karşılık 15.01.2021'de parçanın geleceğinin söylenmesi... Bakın her ne olursa olsun yurt dışından parça sipariş eden firma bu parçayı 30 günden önce getiremiyorsa burada çok büyük bir saçmalık söz konusudur. Pandemiydi oydu buydu asla ve asla bahane edilemez. Nasıl ki siz pandemi nedeniyle yoğunluktan söz edebiliyorsunuz peki biz müşteriler ne yapalım, biz de pandemi sürecinde evden çalışarak laptop'a en muhtaç olduğumuz zamanlardayız. Ana kart bozulduğunda bunun aynısını sipariş etmek yerine bir üst modeli kullanılıp sorun çözülse ne olur yani, üstüne üstlük bozulma sebebi sizken? Müşteri memnuniyeti bu kadar mı umrunuzda değil? Yedek cihaz deseniz ellerinde kalmamış, 30 iş günü olan tamir süresi pandemi sebebiyle 35 güne çıkartılmış (? ) ve en önemlisi bilgisiz, donanımsız hatta iş öncesi eğitim aldığı bile şüpheli olan kişiler telefonun diğer ucunda göreve başlatılmış ve bu da pandemi denen süreçten dolayı denilerek her bahanede pandemi kullanılmış. Bir şirkette, çalışanların birbirlerine yolladığı maillere bile 4. Gününde cevap geliyorken biz müşteriler olarak çok şey bekliyoruz sanırım.

HP Logo
HP14 Ocak 09:23

Sayın İlgili; Müşterimiz Fatih Görkem D.'ın sitenize yazmış olduğu şikayet ile ilgili tarafınıza bazı bilgiler iletmek isteriz. Sitenizde yayınlanan yazısına istinaden Müşteri ilişkileri yetkilimiz Fatih Görkem D. ile iletişime geçmiş , konu ile ilgili bilgilendirme sağlanmıştır. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Saygılarımızla; HP Türkiye Kurumsal Ürünler Müşteri İlişkileri

Fatih
Fatih18 Ocak 16:32

Yalan... Ben aramadan hiçbir şekilde bana ulaşılmıyor. 15.01.2020'de gelmesi beklenen parça hâlâ gelmedi. Bugünün de geçtiği düşünüldüğünde 19'una sarkmış durumda. Süreç o kadar saçma ve yavaş ilerliyor ki anlamak mümkün değil. Bıraksaydınız da ben bireysel müşteri olarak parçayı sipariş etseydim şimdiye 50 kez gelirdi. Koskoca kurumsal firma olarak görünen HP bırakın parça siparişlerini zamanında ulaştırmayı daha kendi arasındaki mailleri 4. İş gününde cevaplıyor. Çok garip bir firmasınız. Elimden geldiğince çevremdeki bir kişiye bile bu markadan hiçbir ürün aldırmamak için çaba harcayacağım.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler

profile
 • -görüntüleme
 • 11 Aralık 2020 23:10

HP Bilgisayar Sürekli Takılıyor, Donuyor

profile
 • -görüntüleme
 • 03 Eylül 2020 11:34

HP F. 08 Hatalı Bios Sürümü

profile
 • -görüntüleme
 • 14 Ağustos 2020 21:50

HP F. 08 Bios Versiyonu Problemleri

profile
 • -görüntüleme
 • 12 Mart 2020 17:55

HP Disk Arızası