HP Pil Garanti Kapsamı Dışında Olabilir Mi?

Ümit Ümit4 hafta önce

Alalı henüz 2 yıl olmamış olan bilgisayarımın pili yavaş yavaş bitti ve şu an bilgisayarın fişini çektiğim an kapanıyor. HP'yi aradım "garantiniz gözükmüyor faturanızı yollayın garantinize bakalım, garanti kapsamı erisinde değiştirelim" dediler. Evrakları yolladım "garantiniz devam ediyor ama pil garanti kapsamının dışında" dediler. Pil neden garantinin dışında?  

Satarken, reklam yaparken, garanti düzenlerken pil garanti kapsamı dışında demiyorsunuz? O zaman bellekte kapsam dışı olsun, ana kartta. Böyle  bir garanti kapsamı dışı mantığı olabilir mi? Tüketici Mahkemesi'ne de başvuracağım. Pilin ömrü bitebilirmiş. Her şeyin ömrü bitebilir. Senin garantin kaç yıl? O süre içinde neden ayıplı/arızalı malını değiştirmiyorsun? HP'ye yakışmadı.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Ümit 4 hafta önce

Bilgilendirme dedikleri şey müşteri temsilcilerinin söylediklerinin aynısı hatta daha saçması. Pilin garantisi daha kısaymış, ne kadar diyorum onu tam net söyleyemeyiz diyorlar. Nerede yazıyor? Cevap yok. Bu ürünü satarken veya garantide pil kapsam dışı dediniz mi? Cevap yok. Bir daha HP ne alırım ne aldırırım böyle bir saçmalık olamaz.

HP Logo HP 4 hafta önce

Sayın İlgili; Müşterimiz Ümit Çelebi S.'ın sitenize yazmış olduğu şikayet ile ilgili tarafınıza bazı bilgiler iletmek isteriz. Sitenizde yayınlanan yazısına istinaden Müşteri ilişkileri yetkilimiz Ümit Çelebi S. ile iletişime geçmiş , konu ile ilgili bilgilendirme sağlanmıştır. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Saygılarımızla; HP Türkiye Kurumsal Ürünler Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler