Toplam çözüm sayısı
..
HP ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Burak'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  4 Yorum

HP Pavilion Siyah Ekran Hatası

2.909görüntüleme
Burak
Burak 06 Kasım 2020 11:21
HP Pavilion Siyah Ekran Hatası
videoplayer-icon
HP Pavilion Siyah Ekran Hatası
HP Pavilion Siyah Ekran Hatası

HP Pavilion 15-cx0039NT bilgisayarı yaklaşık 4-5 ay önce aldım. Bilgisayar bir süre sonra siyah ekran hatası vermeye başladı. Teknik servise gönderdim. Ekran ve ekran kablosunu değiştirip yolladılar. Sorun halen devam ediyor. Sol taraftaki USB girişlerinden typec girişinin yanındaki USB portunu kablosuz mouse ile kullanınca siyah ekran hatası veriyor. Diğer USB'leri girişlerinde böyle bir hata henüz almadım. Bu sorun sadece benim bilgisayarımda değil bu platforma baktığımda çoğu HP Pavilion serisinde var. 

Böyle bir sorun çoğu kullanıcıda var ve bir sürü şikayet olmasına rağmen teknik servisin halen bu sorunu çözememesi ve sadece ekran değiştirip yollamasını da HP gibi bir markanın artık kalitesiz bilgisayarlar ürettiğinin göstergesidir. Kronik sorunları olan bu bilgisayarın değişim talebinde bulundum. Henüz bir türlü dönmediler.

Sorunum çözülmezse Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım. Home office çalıştığım için tüm lerim aksadı. Yedek bilgisayarım olmadığı için her defasında servise göndermek benim için zaman ve para kaybı demek. 10 yıllık Lenovo bilgisayarım vardı bir kez olsun yarı yolda bırakmadı. HP pişmanlıktır.

Gelişme
Gelişme

14 Aralık 2020 16:29

CND01520W8 seri numaralı bilgisayarı yaklaşık 6 ay önce aldım ve toplamda 1 ay kullanamadım. Teknik servise gönderdim ekranı ve kablosunu değiştirip tamamdır diye yolladılar sorun devam ediyor. Tekrar teknik servise yolladım 19. İş gününde arayıp yurt dışından parça bekliyoruz dediler ama arızanın ne olduğunu ve parçanın ne olduğunu söylemediler. İstersem iade edebileceğimi söylediler ve bende iade talebinde bulundum. 6 ay dolmadığı için servis raporu ile birlikte satıcıya iade edebilirsiniz dediler. Bende Hepsiburada'ya iade ettim ama talebim olumsuz sonuçlandı. Zaten raporu da uydurma bir şekilde yazmışlar gerçekleri yazmamışlar. Ürettiğiniz bilgisayar ayıplı da olsa arkadaşında durun. 6 aydır mağdur edildim Tüketici Hakem Heyetine de başvurup dava açacağım.

HP Logo
HP10 Kasım 2020 17:12

Sayın İlgili; Müşterimiz Burak Ç.'ın sitenize yazmış olduğu şikayet ile ilgili tarafınıza bazı bilgiler iletmek isteriz. Sitenizde yayınlanan yazısına istinaden Müşteri ilişkileri yetkilimiz Burak Ç. ile iletişime geçmiş , konu ile ilgili bilgilendirme sağlanmıştır. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Saygılarımızla; HP Türkiye Kurumsal Ürünler Müşteri İlişkileri

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  4 Yorum

4 Yorum

Anas
Anas18 Kasım 2020 15:26
 

Aynı problem yaşıyorum bir çözüm buldunuz mu acaba?

Burak
Burak18 Kasım 2020 19:10
 

Sorunları videonile tespit edip teknik servise tekrardan yolladım. Yurt dışından bilgi bekleniyormuş. Sorunum ile ilgili bir gelişme olursa bilgilendirme yaparım.

İlker
İlker22 Kasım 2020 22:26
 

Knka bende alalı 4 ay oldu hiçbir sorun yoktu dünden önce mouse kablosunu sol taraftaki USB tarafına taktıktan sonra siyah ekran vermeye başladı şimdi geri sağ tarafa aldım hala siyah ekran verir mi

Burak
Burak22 Kasım 2020 23:10
 

Bende sağ tarafta ve sol tarafta en son USB girişinde haata vermiyordu sadece sağ ol tarafta ortada olan girişte hata alıyorum.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler