24 Ağustos 2016

HP Orijinal Kartuş - Garanti Dışı Çıktı!

23.01.2015 tarihinde satın aldığım HP Officejet yazıcı, satın aldığım tarihten itibaren 3 ay içerisinde "Orijinal Olmayan Kartuş" uyarısı vermiş akabinde cihaz bozularak HP yetkili servisine gönderilmiştir.


Yetkili servisin yaptığı incelemeler sonrasında; cihaz onarımı mümkün olmadığından yeni cihaz tarafımıza gönderilmiştir. Ancak bu durum 4-5 ay arayla 3. kez ard arda yaşanmış ve HP müşteri hizmetleri en son 15.08.2016 tarihinde; cihazın orjinal olmayan kartuş kullanılması sebebiyle zarar gördüğünden garanti kapsamı dışına çıktığını bildirmiştir.


Sigorta bilirkişilik mesleğim gereği yaptığım araştırmalarda;
Türkiye'deki HP Officejet x476 dw yazıcıların Çin'den Yurtdışına ise Malezya'dan geldiği ayrıca yazıcı baskı kafası asansörlü olduğundan hata üretimin söz konusu olduğu ve kartuş çiplerinde problem yaşandığını tespit ettim. Yardımlarınızı rica ederim.

Oktay 359 Okunma

Cevaplar

  • Oktay21 Eylül 2016

    Merhaba, konu duruma ilişkin mağduriyetim giderilmemiş olup, herhangi bir anlaşma yapılmamıştır. Yukarıdaki HP firmasının beyan ettiği yazının asılsız olduğunu yetkililerin bilgilerine sunarım. Sonuç her şey alana ve satana kadar mükemmel ancak sorun çıkarsa sorumlu-giderici ortada yok, yazık!

  • HP Temsilcisi21 Eylül 2016

    Sayın İlgili; Müşterimiz Oktay Yılmaz'ın sitenize yazmış olduğu şikayet ile ilgili tarafınıza bazı bilgiler iletmek isteriz. Sitenizde yayınlanan yazısına istinaden Müşteri ilişkileri yetkilimiz Oktay Y. ile iletişime geçmiş , konu ile anlaşmaya varılmıştır. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Saygılarımızla; HP Türkiye Kurumsal Ürünler Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön