sta-1-hoverYetersiz Çözüm

HP Ayıplı Malı Değiştirmiyor Onarım Da Yapamıyor

Şenol Şenol17 Ekim 00:25

HP Pavilion 8kl35ea laptop aldım ve görüntü gitme gelme problemi ile müşteri hizmetlerini aradım. Değişim hakkımın olmadığı ve onarım için servise göndermem söylendi. Servise gönderdim ekran değişti. Fakat geldiğinde tekrar ekran gidiyordu ama tekrar gelmeyip siyah ekranda kalıyordu. Görüntünün gelmesi için laptopu kapatıp açmak gerekiyordu. Gönderdiğim halinden daha kötü oldu. Müşteri hizmetlerini tekrar aradım ve sorunun devam ettiğini söyledim. Değişim hakkının olmadığı yine söylendi ve tekrar göndermem istendi. Bende Tüketici Hakem Heyetine başvurdum. 

Başvurum sonrası HP müşteri temsilcisi tarafından arandım. Şikayeti görünce değişim iade onarım haklarımın olduğu, servise tekrar göndermem gerektiği ve sorun devam ediyor ise ürünün değişim yapılacağı, fabrika tarafından üretilip gönderileceği söylendi. Kabul edip gönderdim. Servise gitti ve bana tekrar dönüş yapıldı. Sorunun ekranın LCD kablosunda olduğu söylendi. Değişim için muadil ürünün olmadığı ve cihazın üretimden kalktığı söylendi. Onarım ya da iade tercihlerini zorla seçtirdiler. 

Ürünü aldığım ücret 5999 TL idi ve o zaman beri bilgisayarlar çok zamlandı. Zarar edeceğim için onarım istedim. Ürünü onardık deyip gönderdiler ve ürün yine aynı sorunla geldi. HP pişmanlıktır. Bundan sonra hiçbir ürününü kullanmayacağım. Yasal haklarımı kullanıp maddi manevi tazminat davası açacağım. Online eğitimlerimize katılamıyorum. İşimi bilgisayardan yapıyorum ve para kazanamıyorum.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

HP Logo HP 22 Ekim 21:20

Sayın İlgili; Müşterimiz Şenol C.'ın sitenize yazmış olduğu şikayet ile ilgili tarafınıza bazı bilgiler iletmek isteriz. Sitenizde yayınlanan yazısına istinaden Müşteri ilişkileri yetkilimiz Şenol C. ile iletişime geçmiş , konu ile ilgili bilgilendirme sağlanmıştır. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Saygılarımızla; HP Türkiye Kurumsal Ürünler Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler