Toplam çözüm sayısı
..
HP ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Cihan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

HP ALL İn One Ekran Panelim Çatladı, Bilgisayar 2899 TL, Panel 3773 TL

2.636görüntüleme
Cihan
Cihan 23 Kasım 2020 20:04
HP ALL İn One Ekran Panelim Çatladı, Bilgisayar 2899 TL, Panel 3773 TL
HP ALL İn One Ekran Panelim Çatladı, Bilgisayar 2899 TL, Panel 3773 TL

Adım Cihan k**, Bursa'da ikamet ediyorum. 23.11.2018 tarihinde 2899 TL'ye HP ALL in One 22 inç bir bilgisayar aldım. Nasıl olduysa ekranı mikron kadar küçük bir şekilde çatlamış. Dışarıdan hiçbir şekilde çatlak görünmüyor. Ekran gitti. Garantisi daha bitmemişti. Aradım 4448121'i önce müşteri hizmetleri mail yoluyla fotoğraf istedi, gönderdim, garanti kapsamında yapılır denildi. Ardından bilgisayarı kargo ile bize ulaştırmanız lazım dediler. 5-10 gün arasında İstanbul Maltepe'deki Teknik Servise kargo ile ulaşması sürer dediler.

Mesleğim gereği hızlı bir şekilde bunu çözmemi lazım, daha hızlı bir yol var mı dedim. Var, bilgisayarı siz getirirseniz, sabah teslim edip, akşam teslim alabilirsiniz dediler, hatta müşteri temsilcisi yetkili birisini arayıp sorup bu cevabı teyit etti. Bugün yani 23.11.2020 günü İstanbul Maltepe'deki yetkili servise ürünü onarım için bırakmaya gittim. Yol, köprü, yakıt, vs. masrafları söylemiyorum bile. Bana öncelikle ürünü sabah verip akşam almamın mümkün olmadığı, tamiratın en erken 6-10 gün süreceği, eğer parça yurt dışından gelirse bunun 20 günden fazla sürebileceği söylendi. O kadar yol gittikten sonra, ne diyeyim, peki beklerim dedim. 

Ardından ürünü hızlıca fişe takıp, ekranda küçük bir çizik bile olmadığı halde, bu kullanıcı hatası, garanti kapsamında tamiri mümkün değil dediler. Telefonda konuştuklarımızdan bambaşka konuştular ama el mahkum, buna da peki ama panelin değişimi ne kadar onu söyleyin, ona göre bir bakayım dedim. Tekrar müşteri hizmetlerini arayın fiyat teklifi alın dediler. Aradım yaklaşık 25 dakika sonra yetkili kişiye ulaştım. Yetkili kişi ürününüzün panel değişim ücreti 3773 TL dedi. Ben önce şaka sandım, Türk Lirası mı, emin misiniz, başka para birimi olmasın dedim. Hayır ciddiyim fiyat bu denildi.

Yani 2 yıl önce tamamını 2899 TL'ye aldığım bilgisayarın bugün sadece ekran paneli için 3773 TL istediler. (Şu anda ürünün muadil sıfır fiyatı 3500 TL civarı) Ben de bunun üzerine tamiratı yaptırmadım ve bilgisayarımı hemen geri aldım. Gerçi HP de zaten bilgisayar yapılsın diye değil, ben gidip yeni bir bilgisayar alayım diye böyle yapıyor. HP Türkiye'yi şikayet ediyorum. ALL in One bilgisayar panelinin yan sanayisi, yedek parçası Türkiye'de olmadığı için, HP'ye muhtaç olduğumuz için böyle afaki bir para istediler benden. Bunun adı hukuku dolanarak insanları yanıltmaktır. Bunun adı müşterinin mağduriyetinden faydalanıp haksız menfaat elde etmektir.

HP Logo
HP26 Kasım 2020 12:52

Sayın İlgili; Müşterimiz Cihan K.'ın sitenize yazmış olduğu şikayet ile ilgili tarafınıza bazı bilgiler iletmek isteriz. Sitenizde yayınlanan yazısına istinaden Müşteri ilişkileri yetkilimiz Cihan K. ile iletişime geçmiş , konu ile ilgili bilgilendirme sağlanmıştır. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Saygılarımızla; HP Türkiye Kurumsal Ürünler Müşteri İlişkileri

Cihan
Cihan26 Kasım 2020 23:29

HP ALL in One almamın tek sebebi isminin büyük olmasıydı, yani marka değeriydi. 2 yıl içinde sadece 1 kere HP teknik servis ihtiyacım oldu. Tamamını 2899₺'ye aldığım bilgisayarın dokunmatik dahi olmayan ekranı için sadece paneline 3773₺ dediler. Servisiydi, değişimiydi, KDV'si, ÖTV'si, ıvırı zıvırı, vs. Derken 4500₺ demektir bu. Neden çünkü biliyorlar yan sanayisi yok, yedek parçası yok. HP yetkili servisinden başka şansın yok. Fiyatı yalandan şişiriyorlar. Bir de arayıp müşteri temsilcisi arkadaşın tecrübesizliğine gelmiş pardon demiyor mu delirmek işten değil! Meğerse HP Türkiye gerçeği; Müşterinin mağduriyetinden yararlanma > müşteri memnuniyetiymiş. Bundan sonra tüm yakınlarıma ve tanıdıklarıma HP'den uzak durmalarını yazılı ve sözlü olarak sürekli tavsiye edeceğim!

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler