HP Teknik Servisin Sorumsuzluğundan Bıktım!

Yavuz Sultan Selim B. |

02.08.2010 tarihinde HP pavilion dv61235et notebookumu, arızasından dolayı servise gönderdim. 10.08.2010 tarihinde teknik servisten çıkarak, 11.08.2010 tarihinde elime ulaştı. Koliyi açtığımda beraberinde gönderdiğim şarj kablosu ve adaptörünün olmadığını gördüm. Yani teknik serviste şarj kablosu ve adaptörüm unutulmuş!

11.08.2010 tarihinde 2 kez 444 03 07 nolu çağrı merkezini aradım. Durumun aciliyetinin belirtildiği en kısa zamanda mağduriyetimin giderileceği söylendi. 12.08.2010 tarihi oldu, hala somut bir gelişme olmadı. Tekrar aradım, durumun aciliyeti yine belirtilmişti, fakat şarj cihazı hala gönderilmedi. Ne zaman gönderileceği ise meçhul.

HP tercih etme sebebim duyduğum teknik servis kalitesiydi, oysa hem ürünlerinde hem de teknik servis kalitesi konusunda yanılmışım. Yüksek meblağlar vererek satın aldığım bilgisayar hem 8 ayda 2 kez arza verdi, hem de bu şekilde bir sorumsuzluğa maruz kaldım. Yarın seyahate çıkıyorum ve hala şarj cihazım yok. Bundan sonra gönderse neye yarar? o

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 30 Ağustos
  15:26  Sayın İlgili;

  Musterimiz, Sayin Bozabali’nin 16 Agustos 2010 tarihinde sitenizde yayinlanan yazisi ile ilgili tarafiniza bazi bilgiler iletmek isteriz;

  Musteri İliskileri Yetkilimiz, Yavuz Selim Bozabali ile irtibata gecmis ve iletilen soruna iliskin cozum saglanarak, musterimizle mutabakata varilmistir.


  Konuyu bilgilerinize sunar,iyi calismalar dileriz.

  Saygilarimizla,  HP Tuketici Urunleri Operasyonları

 • Yavuz Sultan Selim B.
  23 Ağustos
  15:09

  645134 nolu şikayetime istinaden, HP müşteri yetkilisince arandım, bana en kısa zamanda, onarım merkezinde unutulan şarj aletimin yenisinin veya kendisinin gönderileceği söylendi. Geçen hafta içerisinde gönderilmiş, şehir dışında olduğum için şarj aletini babam teslim almış. Eve geldiğim zaman gözlerime inanamadım. Gönderilen şarj aleti HP Pavilion DV5 1130et modeline uygun, kullanılmış, bilgisayarımla alakalı olmayan, muhtemelen yine onarım merkezinde unutulan, başka bir müşteriye ait bir cihazdı. HP'nin böyle bir hatayı nasıl yaptığına inanamıyorum. Sokaktaki seyyar satıcı bile, ürününün arkasında HP den daha fazla duruyor. Sanırım HP bana şaka yapıyor. Hp nin bu sorumsuzluğu ve vurdumduymazlığından bıktım, bir daha bırakın HP ürünü almayı, bayiisinin önünden geçmem.