HP Servisi Ürünün Kendi Değerinden Fazla Tamir Ücreti İstiyor.

Ercan T. |

Zamanında KDV dahil 780TL'ye aldığımız ve bu zamana kadar orijinal toner kullandığımız garantisi bitmiş HP yazıcı için HP servisi bizden 900 TL gibi bir para istiyor. Zaten her toner almada yazıcı parasına yakın ödeme yapıyoruz.

Bana yeni yazıcı vermeyecekler. Hadi yeni gibi yapsalar bile yeni toner vermeyecekler. Bu neyin parası anlamadım. Bundan sonra ne şahsıma ne de şirketimize HP'nin hiçbir ürününü almam. Adamlar hiç bir iş yapmadan bir de arıza tespit ücreti alacaklar. Oh ne ala iş. Cihaza hiç bakmasalar da olur. O zamanki dolar kurundan hesaplasak bile 1050 TL yazıcının fiyatı (Toner ile birlikte). Herhalde 900 TL saflığım bedelidir.

Etiketler :

Yetkili Servis Personel Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ercan T.
  17 Şubat
  12:44

  En son %50 indirim yapabileceklerini söylediler. Bana yine fazla geldiği için kabul etmedim. Ama en azından bu olumlu bir gelişme

 • Ercan T.
  15 Ocak
  15:16

  Beni arayıp fiyatların yurt dışından belirlendiğini söylediler. Ancak 0 falan indirim talep edebileceklerini söylediler. Sonuçta yine en az 600tl ödemem gerekecek. O da belki. Maksimum 250TL verebileceğimi söyledim ki bu benim için yazıcının(tonerleri hariç) yarı fiyatı demek. Sonuç olarak başka marka bir yazıcı aldım. Bana ilk aşamada deselerdi ki beyefendi tamiri mümkün ama astarı yüzünden pahalı olur. Ben de eyvallah deyip en azından HP\'yi alternatif olarak düşünebilirdim.