HP Makineyi Aldığımdan Beri Kullanamıyorum!

Süleyman Ö. |

Bilgisayarım komple yandığından, Hp Pavilion DV6 serisi notebookumu servise yolladım. Makinem Hp'nin eline ulaştığında ise durumuyla ilgili bilgi almak için 1 hafta sonra aradım ve benden data onay yazısı talep ettiler. Ben de kendilerine makine çalışmadığı için bilgilerimi yedekleyemediğimi ve data onay yazısı vermeden işlemlerimi halletmeleri gerektiğini, aksi taktirde makineyi geri talep edip HDD'yi söküp yedeklerimi almak istediğimi belirttim.


Bunu belirttikten sonra müşteri hizmetleri makinenin anakartının ve bataryasının arızalandığını yeni anakart beklediğini belirttiler. Ben de “Tamam o zaman.” dedim ve daha sonra tekrar aradım. Bu sefer işletim sistemi kurulduğunu ve tüm bilgilerimin silindiğini; ama sorunun hala çözülmediğini dile getirdiler. En sonunda 30 iş gününü geçtiği için yeni makine gönderdiler. Neyse dedim giden gitti yapacak bir şey yok.


Yeni notebook geldi; ama yeni notebookta bile sorunlar bitmedi. Geldiği gün makineyi açtım ve programlarımı kurmaya başladım. Makinenin 5-10 saniyelik kısa süreli donmaları oldu. İlk başta 64Bit işletim sistemi olduğundan programlardan olduğunu düşündüm ve güncelleme yaptım. Sorun çözülmedi. Microsoft Türkiye’den 2 günlük bir destek aldım uzak bağlantıyla; ama sorun yine çözülmedi ve bana sorunun donanımsal olabileceğini söylediler. Bunun üzerine HDD test yaptım ve sorunsuz olduğu ortaya çıktı.


En sonunda sorunu Hp'ye aktardım ve arıza kaydı oluşturarak makineyi benden aldılar. Makineyi kargoya teslim ederken data onay yazısını doldurup sorunla ilgili ayrıntılı olarak 1 sayfa da bilgilendirme yolladım. Servise yollayalı 1 hafta oldu ve benden bugün data onay yazısı talep ettiler. Makineyi aldım alalı 2-2 buçuk aydır kullanamıyorum.3

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 15 Temmuz
  13:13  Sayın İlgili;

  Müşterimiz, Sayın Özcan’ ın 9 Temmuz 2010 tarihinde sitenizde yayınlanan yazısı ile ilgili tarafınıza bazı bilgiler iletmek isteriz;

  Müşteri İlişkileri Yetkilimiz, Sayın Özcan ile irtibata geçmiş ve iletilen soruna ilişkin müşterimizle bilgi paylaşılmıştır.

  Konuyu bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

  Saygılarımızla,  HP Tüketici Ürünleri Operasyonları