31 Ağustos 2013

HP Garanti Kapsamındaki Ürüne Servis Haksız Fatura Kesti!

Adı geçen bu firmaya garanti süresi içinde giden HP G serisi pavillion laptop'ım yoğun sıvı teması gerekçesiyle garanti kapsamı dışına çıkartılıp toplamında 485 TL gibi bir ödeme talep edildi. Laptop'a kesinlikle sıvı temas etmediği gibi çok yoğun fan ısınma problemi vardı. Bozulduğu gün mavi ekran verip harddisk ile ilgili sorun var uyarısı verdi ama PC hala açılır durumdaydı ve kesinlikle bir sıvı teması olmadı. Kendileri buna çözüm bulmadığı gibi sıvı teması gibi bir şeyle ciddi miktarda ücret talep ediyorlar. Benim şikayetimle hiç alakasız bir tespitle haksız bir ücret talep ediyorlar. Bununla ilgili mail de attım dönüş yapmadılar. Alamadığım hizmete fatura kesen bu firmadan şikayetçiyim.

Filiz 116 Okunma

Cevaplar

  • Filiz 05 Eylül 2013

    cihazı teslim alıp başka bir teknik servise götürdüm. harddisk dışında hiçbir yerinde sorun tespit etmediler. "yoğun sıvı teması" dediğiniz durumdan daha çok aşırı ısınma ve toz toplamasından dolayı arıza oluştuğunu öğrendim. ürünün kalitesini de sizn sıvı teması dediğiniz şeyin aslında içerisinin rutubetlenme yapması olduğunu ve sattığınız cihazın ne kadar iyi? olduğunu da anlamış oldum. garanti kapsamı dışına çıkarmanızı hala haksız buluyorum. bana çıkardığınız 485 liralık onarım bedelini hiç saymıyorum. cihaz arızasının bana malolduğu fiyatı da memnuniyetle söyliyim; sadece -170- liraya tertemiz bir şekilde tamir ettirdim,teknik servisinize burdan sevgilerimi yolluyorum benden koparmaya çalıştıkları ücret için. ayrıca, ürünün en azından genel bakımını yapsaydınız. içindeki toz vs. ile aynen kapatıp iade etmeniz cidden hiç hoş değildi. belki zorunda değilsiniz ama en azından nezaket icabı bu yapılabilirdi. sizden asla ve asla memnun değilim. hiç kimseye de kesinlikle hp pavillion g serisini önermiyorum, aşırı ısınması bile başlı başına sorunken teknik servisinizle beraber kesinlike uzak durulması gereken bir markasınız. -bir uyarı daha, asla "Evkur"dan bu ürün satın alınmamalı. cihazı içinde windows kurulumu olmadan verdikleri gibi, çok sonradan farkettiğim üzere seri numarası olmadan satıyorlar. allahtan garanti kapsamındaydı- da onu da gördüm nasıl işlediğini. ürünü de bir süre daha kullandıktan sonra en kısa zamanda elden çıkarıp başka bir marka laptop alacağımı da kesinlikle belirtmek istiyorum. saygılar.

  • HP Temsilcisi04 Eylül 2013

    Sayin ilgili; Seri Numarasi : 5CD2050LTD Musterimiz , sayin Ozkaya’nin 27 Agustos 2013 tarihinde sitenizde yayinlanan yazisi ile ilgili tarafiniza bazi bilgiler iletmek isteriz; Musterimiz, cihazini Onarim Merkezimiz’e 20 Agustos 2013 tarihinde teslim etmistir. Teknisyenlerimiz tarafindan yapilan ariza tespiti islemleri sonucunda cihazin “Base, Harddisk kapagı,Harddisk, topcover ve kalvye ” unitesinin kullanici hatasi nedeni ile arizali oldugu tespit edildiginden, musterimize parca fiyati teklif edilmistir. Musterimiz, sunulan teklifi onaylamadigindan cihazinin onariminin iptal edilmesini talep etmistir. Musterimizin talebi dogrultusunda Onarim Merkezimiz tarafindan cihazin onarimi iptal edilerek, urun teslime hazir konuma getirilmistir. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi calismalar dileriz. Saygilarimizla, HP Tuketici Urunleri Operasyonlari

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön