HP DV2 1020 Model Bilgisayar Aşırı Isınıyor!

Seydi Emrah Ç. |

Eylül 2009 tarihinde bir alışveriş mağazasını gezerken HP DV2 1020 model bilgisayarı görünce hemen satın almak istedim. Hani bazı ürünler vardır; süslü görünür ama aldığınıza pişman olursunuz. İşte bu bilgisayar da aynı türden!


Bu kadar zayıf işçilikten geçmiş bir bilgisayar söz konusu olamaz! Daha ilk aldığımda kurulumunu yapmaya başladığımda mevsim soğuk olmasına rağmen sol elime sıcak hava akımı geldiğini hissettim. Bir süre sonra rahatsızlık verecek türden bir sıcaklık üflemeye başladı. Aradan geçen zaman içinde havaların da ısınması ile bilgisayar dizüstünde kullanılamayacak kadar fazla ısınıyor.


HP'ye e-posta gönderdim konuya ilgili. Hava kanallarının toz ve kirden tıkanmış olabileceğini söylediler. Kendim bilişim işindeyim, kompresör ile belli aralıklarla bilgisayarı temizlerim, hadi BIOS sürümünü de güncelledik. Fakat bir dizüstü bilgisayar 60 derece ortalama sıcaklıkta çalışır mı?! Bilgisayarı hafifletmek için farklı bir şase malzemesi kullanmışlar ki cihaz içindeki ısıyı emen türden bir malzeme.


Cihazı parlak göstermek için kullanılan malzeme tamamen müşterinin beğenisini kazanmak için tasarlanmış bir vitrin oyunu! Bir süre kullandıktan sonra cihazı bir başkası kullansa "sen bunu kaç ayda bir siliyorsun?" diyor. "Daha dün sildim" desem de inandıramam. Ancak Swarowsky çalışanlarının kullandığı eldivenler ile kullanmalısınız ki kirlenmesin.


Ekran ayna gibi olduğu için parlak ışıklı bir ortamda "hadi ben ekran ışığını kısayım da pili uzun gitsin" diyemezsiniz. Zaten cihazı minimum güç tüketimi ile de kullansanız batarya süresi 1 saat 45 dakikayı geçmiyor. Batarya artık %84 seviyesine kadar doluyor.


Bu kusur dolu ürün eğer HP bir firma(!) ise geri çağrılmalıdır. -

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 26 Ağustos
  10:53  Sayin İlgili CNC9162736;

  Musterimiz, Sayin Cayir’in yukarida seri numarasini belirtmis oldugumuz HP Pavilion dv2-1020et Entertainment Notebook PC ile ilgili olarak sitenize bazi bilgiler iletmek isteriz.

  Musterimiz , urununu su anda kullanmakta oldugunu, musait oldugu bir zaman diliminde urununu Onarim Merkezi’ne yonlendirecegini ifade etmistir. Konu ile ilgili gereken yardimin saglanacagina dair bilgi verilmistir.

  Konuyu bilgilerinize sunar, iyi calismalar dileriz.

  Saygilarimizla,  HP Tuketici Urunleri Operasyonlari

 • Seydi Emrah Ç.
  14 Ağustos
  02:28

  HP firması 13 Ağustos tarihinde beni arayarak durum ile ilgili bilgi almak istemiştir. Müsait olmadığımı belirttim ve kendileri daha sonra arayacaklarını söylediler. Tekrar aradıklarında bilgisayarı İzmir'de bulunan HP servisine götüreceğimi belirttim. Seri numarasını istediler fakat yanımda olmadığını daha sonra gönderebileceğimi belirttim. Seri numarasını e-posta ile gönderdim. Gelişmeleri yine buradan belirteceğim.