HP Dizüstü Bilgisayarın Kırılan Menteşesini Garanti Kapsamında Kabul Etmiyor!

Fatih T. |

HP marka dizüstü bilgisayarım henüz 2 aylıkken ekran menteşesinden sorun çıkarttı. O kadar marka içinden güvenilir, sağlam markadır diye seçtiğim HP bu konuda beni çok şaşırttı. Dizüstü bilgisayarları zaten hiç sevmezdim ama tezim için ihtiyacım vardı. Bana en lazım olan zamanlarda birden bu sorun çıktı.
Sadece ekranı kapatırken çıt diye bir ses geldi ve daha sonra her seferinde aynı ses gelmeye başladı. Bilgisayarı aldığım firma aracılığıyla HP teknik servise yolladık.2 haftaya yakın sürede döndüler ve ''sorunun kullanıcı hatası olduğu tespit edildi, ücret karşılığı ki 500 TL lik bir ücret onayınız halinde tamir edilecektir'' şeklinde konuşuldu.
Ne kadar kullanıcı hatası olmadığına dair konuştuysam da yönlendirdikleri her operatörden aldığım cevap aynıydı. Bilgisayarım ne darbe gördü ne ekranı zorlandı ne de başka bir şey. Zaten onlarda durumun farkındalar bilgisayarımda çizik bile yok. Şimdi bilgisayarımı aldığım firmaya gönderdiler. En çok ihtiyacım olan zamanda bilgisayarımın elimde olmamasına mı üzüleyim yoksa bana çıkarttıkları fiyata mı? Zaten makineme tornavida değmesini istemiyorum. Yetkililerden bu duruma bir çare bulmalarını istiyorum. HP bilgisayarımı en azından onarsın.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 16 Ağustos
  10:21

  Sayin İlgili;

  Seri Numarasi : CNF94396XL;

  Musterimiz , Sayin Tasdelen’nin 14 Mayis 2010 tarihinde sitenizde yayinlanan yazisi ile ilgili tarafiniza bazi bilgiler iletmek isteriz;

  Musterimiz, cihazini Onarim Merkezimiz’e 23 Temmuz 2010 tarihinde teslim etmistir. Teknisyenlerimiz tarafindan yapilan ariza tespiti islemleri sonucunda cihazin ‘lcd’ unitesinin kullanici hatasi nedeni ile arizali oldugu tespit edildiginden, musterimize parca fiyati teklif edilmistir. Musterimiz, sunulan teklifi onaylamadigindan cihazinin onariminin iptal edilmesini talep etmistir.

  Musterimizin talebi dogrultusunda Onarim Merkezimiz tarafindan cihazin onarimi iptal edilerek, urun 29 Temmuz 2010 tarihinde musterimize kargo ile gonderilmistir.


  Konuyu bilgilerinize sunar, iyi calismalar dileriz.

  Saygilarimizla,  HP Tuketici Urunleri Operasyonlari