HP Bilgisayarım Garanti Kapsamında Onarılmıyor!

Hüseyin Savaş Y. |

HP firması ekranda oluşan siyah lekeyi cihazın üzerinde herhangi bir darbe olduğunu gösteren bir çizik bile olmamasına rağmen darbe yemiş ve garanti dışı kalmış şeklinde benden onarım ücreti talep ettiler. 105.40 Liralık LCD için 356 TL para istediler.

Cihazın HDD'sinde de Smart bölümünde olan 2 kısımda Warning yazısı olup uyarı verildiği için diskide garanti dahilinde bakılması için yolladığım ürünü eğer Lcd ile ilgili olan ücret ödenmediği sürece cihazın garanti dahilinde olan hiçbir ürününe bakılmayacağını ve garanti dışı kaldığını söylemiştir. Arkadaşla olan konuşmamızda böyle bir şeyin nasıl olduğunu sorduğumda HP Prosedürlerine göre darbe görmüş cihazın garanti dışı kaldığını söylediler.

Etiketler :

Ekran Yetkili Servis Ücretlendirme Garanti Kapsam

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Hüseyin Savaş Y.
  14 Temmuz
  14:48

  HP Firmasıyla çalışmak mı bu saatten sonra yapacağım en son şey HP markasına ait bir ürün almak.Bana uzak olsun.Kimseyede tavsiye etmiyorum kesinlikle HP markası olan hiçbir ürünü almayın...

 • 12 Temmuz
  09:51

  Sayin ilgili;

  Seri Numarasi : 5CD23918J0


  Musterimiz , sayin Yasar’in 11 Temmuz 2013 tarihinde sitenizde yayinlanan yazisi ile ilgili tarafiniza bazi bilgiler iletmek isteriz;

  Musterimiz, cihazini Onarim Merkezimiz’e 07 Temmuz 2013 tarihinde teslim etmistir. Teknisyenlerimiz tarafindan yapilan ariza tespiti islemleri sonucunda cihazin “LCD ” unitesinin kullanici hatasi nedeni ile arizali oldugu tespit edildiginden, musterimize parca fiyati teklif edilmistir. Musterimiz, sunulan teklifi onaylamadigindan cihazinin onariminin iptal edilmesini talep etmistir.

  Musterimizin talebi dogrultusunda Onarim Merkezimiz tarafindan cihazin onarimi iptal edilerek, urun teslime hazir konuma getirilmistir.

  Konuyu bilgilerinize sunar, iyi calismalar dileriz.

  Saygilarimizla,  HP Tuketici Urunleri Operasyonlari