18 Temmuz
Yorum Yap
#10679483

Hotpoint Indesit Paslanmanın Kullanıcı Hatası Sayılması!

F079570/nmtm 1921 f (TK) pfs model buzdolabı sahibiyim.
Ürünü alalı daha 1-2 sene oldu, hala garanti kapsamında. Buzdolabımın alt kapağının tutma bölgesinde bir yılda gitgide büyüyen bir paslı bölge oluştu. Ürünüm hala garanti kapsamında olduğu için teknik servis çağırdığımda, “tutma yerinde oluşan paslanmalar kullanıcı hatasıdır” şeklinde yanıtlanarak bir işlem yapılmamıştır.


Bir ürünün tutmam gereken yerinden tutmam nasıl kullanıcı hatası olabilir? Tabiatı gereği, ıslak, yağlı, Tozlu Elle tutulması gayet normal olan bir buzdolabı kapağına nasıl bir özen gösterilmesi bekleniyor ki bu hata kullanıcı hatası kabul ediliyor?
Teknik servisten aynı sıkıntı ile birçok kullanıcının karşılaştığı bilgisini aldığımız bir durumda, üretim aşamasında bir hata yapıldığı Hotpoint olarak kabul edilmeli ve kapağın ücretsiz değişimi sağlanmalı, bu konuda çözüm yolu olarak Tüketici Hakem Heyeti ile çözüm aranarak kullanıcının bir daha Hotpoint’ten ürün satın almayacak noktaya getirilmemesi gerekmektedir diye düşünüyorum.

Mete 659 Okunma

Cevaplar

  • Mete18 Temmuz

    Cevap verilmemiş kalmasın diye standart metni kopyala yapıştır yapmazsanız sevinirim.

  • Mete18 Temmuz

    444 50 10'a da ilettim konuyu, onlar da "kullanıcı hatası" dediler. Buradan da çözülmezse Tüketici Hakem Heyetine gideceğim. Marka olarak da Hotpoint i ilk defa seçmiş olmam son defa seçmiş olmama sebep olacak.

  • Hotpoint Indesit Temsilcisi18 Temmuz

    Değerli Müşterimiz; Öncelikle firmamızı tercih ettiğiniz ve bizim için çok değerli olan önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz konuyu araştırarak en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Ürün veya hizmetlerimiz ile alakalı her türlü bilgi,öneri ve taleplerinizi [email protected] üzerinden ya da 444 50 10 üzerinden bizlere iletmenizi rica ederiz. Saygılarımızla, Indesit / Hotpoint-Ariston Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler