18 Ocak 2014 #2242336

Ariston Indesit Yedek Parça Temininde Yavaş

Hotpoint - Ariston bulaşık makinesini 7 ay evvel aldık yılbaşından önce servis çağırdık. Isıtıcısında sorun var dediler. Yılbaşından bir iki gün sonra gelip takarız dediler. Acaba önümüzdeki yılbaşını mı kastettiler anlayamadım. 17 gün geçti iki üç günde bir verdikleri irtibat numarasını arıyoruz, o ona bağlıyor o bir başkasına . 15 dk. derdimizi anlatmaya çalışıyoruz sonunda parçanız kargoda deyip kapatıyorlar.


Bir kaç gün sonra aradığımızda yine aynı. O ona derken yine 10-15 dk. dert anlat, sonra yedek parçanız kargoda . Bugün 18.gün ve hala kargo gelemedi. Biz hayatımızda bu kadar ilgisiz bir firma görmedik. Bir daha asla bu firmanın ürünlerini almam, aldığıma da pişman oldum.

Abdullah 234 Okunma

Cevaplar

 • Abdullah30 Ocak 2014

  Sayın Hotpoint Ariston _ Indesit tüketici hizmetleri yetkilisi; firmanızdan 8 ay evvel almış olduğum ve 1 aydır sizin tarafınızdan gönderilen servisin tespit etmiş olduğu arıza halen giderilmemiştir konuyla ilgili olarak birçokkez 444 50 10 numaralı servisinizden de yardım istedik fakat 1 aydır bulaşık makinamız arızası giderilmemiştir .Bu konuyla ilgili tek cevabınız 20 ocak tarihli bu siteden şöyledir "Sayın ilgili Başvurunuz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmış olup tarafınıza kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz." bu cevabınızın üzerinden bile 11 gün geçmiştir .Şimdi siz yine cevap vermeyeceksiniz ama ben en azından tüketici mahkemelerine başvuru yapmadan sizi uyarmak istedim ,belki konuyu çözersiniz umuduyla ve kamuya duyurmak amacı ile birde gereksiz yere mahkemelerin zamanını almamak için acil çözüm bekliyorum . Kanunen 1 aydır tamir edilemeyen malın ne olacağını bilemem ama en azından beni daha fazla magdur etmeyin ya paramı geri verin yada yenisini ver yada çözüm bul yeter artık .

 • Abdullah26 Ocak 2014

  Bugün 26 gün oldu ariston dan hala çıt yok bu firma gerçekten gayri ciddi bunu anladım .Aranızda bu konuyu okuyan varsa yasal olarak neler yapılabilir lütfen yazsın bu konuyu mahkemeye götürmeyi artık ciddi olarak düsünüyorum.

 • Abdullah21 Ocak 2014

  birdaha asla ariston veya bu firmanın ürünlerinden almam tavsiye etmem .bugün 21.gün adamlar sorunu çözmek şöyle bir kenarda dursun arayıp sormadılar bile .Birde bu ürün 3 sene garantili zaten bir ayınıda yediler keşke 6 ay garantili diye yazsalardı uğraşmak zorunda kalmazlardı bu firma çok yogun galiba .

 • Hotpoint Indesit Temsilcisi20 Ocak 2014

  Sayın ilgili Başvurunuz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmış olup tarafınıza kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Hotpoint Ariston - Indesit Tüketici Hizmetleri 444 50 10

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön