29 Kasım 2013

Ariston Indesit Yasal Sürede Onarımı Yapamadı!

10. 08. 2012 tarihinde almış olduğum Ariston Indesit marka buzdolabım 31. 10. 2013 tarihinde arızalandı. Servisi aradım sabah 10'da servis geldi. Buzdolabı gece arızalanmış, sıcak hava üfleyen dolabın içindeki tüm dondurulmuş et ürünleri(yaklaşık 500 tl)ve yazın hazırladığımız kışlık dondurulmuş sebze ürünleri (yaklaşık 200 tl) ve süt ürünleri(yaklaşık 150 tl. ) bozulmuş ve dolabın içi leş gibi kokmuş vaziyetteydi. Servis bu duruma şahittir.


Servis yaptığı inceleme sonucu kompresör arızası dedi. 1 hafta içinde yapılır diyerek gitti. 20 iş gününde tamir edilmeyen buzdolabımın alınarak, para iadesini ve bozulan ürünlerin zararının karşılanmasını istiyorum. Şikayetçiyim, yasal haklarım saklıdır.

Özgür 193 Okunma

Cevaplar

 • Özgür03 Aralık 2013

  sorunum çözülmemekle birlikte,ariston indesit firmasına son bir mail attım.Olumsuz bir yanıt alırsam belgelerim hazır ereğli asliye huhuk aracılığıyla konya tüketici mahkemesine tazminatlı dava açıyorum.

 • Özgür01 Aralık 2013

  29 kasımda yazdığım şikayetimle ilgili mağduriyetim devam ediyor güncel değeri 2000 tl üzerinde olan ve bir evin değişmez eşyası olan buzdolabımızı 1 aydır kullanamıyoruz.Bu insan haklarına ve müşteri memnuniyetine olan bir ilgisizliğin sonucudur.MESLEĞİ ÖĞRETMEN OLAN ve çevresi epey geniş bir insan olarak ariston indesit markalı hiç bir ürünü çevreme önermiyorum.Özellikle buzdolabının kalitesinden duyduğum şüphenin yanında,servisin amatör davranması,işine duyduğu saygı,ciddiyetsizliğide cabası.Tamir için eve gelen servis istendiği halde servis fişi vermez mi? Tüm bunları altalta koyarsak; 02.12.2013 tarihinde Konya-ereğli tüketici mahkemesine gerekli evraklarımla başvurmaktan başka bir şansım kalmamıştır.Firmanızın malı satarken iyi mal bozulurken kötü tavrını kınıyor,yaşadığım bu kötü tecrübenin bana ders olmasını istiyorum.Umarım bunun daha kötüsü firmanızın başına gelir.

 • Özgür29 Kasım 2013

  şikayetimle ilgili 02123704900 nolu müşteri hizmetleri temsilcisi saat 15:45'de aradı ve buzdolabının değişim veya para iadesinin gerekli kriterlere uymadığını söyledi.ariston firmasının kriterlerine göre değil tüketici yasalarından aldığım güçle ve güvenle 20 iş gününde tamir edilmeyen buzdolabımın değişimini tüketici mahkemesiyle yapacağım ve bozulan ürünlerimin parasınıda talep edeceğim ve şikayet var com sitesinden ariston firmasına son uyarımdır.tüketici yasasındaki hakkımı uygulayın.saygılarımla özgür kurt

 • Hotpoint Indesit Temsilcisi29 Kasım 2013

  Sayın ilgili Başvurunuz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmış olup tarafınıza kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Hotpoint Ariston - Indesit Tüketici Hizmetleri 444 50 10

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön