03 Haziran 2014

Ariston Indesit Çamaşır Makinem Yürüyor

Hotpoint-Ariston AQD1070F 49 TK10 Kg Yıkama 7 Kg Kurutma Çamaşır Makinemiz sıkma yaparken yürüyor. İçerisindeki kazan geri-ileri yalpalayarak ön kapağa şiddetle vuruyor. Ayakları yerden kesilecek kadar titreşimli çalışıyor. Yeni evliyiz ve yeni taşındığımız apartmanda tüm komşular bizden şikayetçiler.


İki kere servis geldi. İlkinde amortisor vidaları sıkıldı, ikincisinde ise kullanıcı hatası dendi. Açıklama şu: bu 10 kg yıkamalı bir makine, ancak içine koyduğunuz 3-4 kg 'lık bir çamaşır su emince 10 kg' ı geçebiliyormuş, ayrıca çamaşırları içine dengesiz yerleştirdiğimiz için titreşim yapıyormuş. 10 kg. değil "Islak halde" 4,5 kg. sentetik perdede bile makine banyoda yol almış. Resimler ekte.

Sadık 2.475 Okunma

Cevaplar

 • Sadık01 Ocak 2016

  Yıllar geçti ama irtibata kimse geçmedi. Kesinlikle pişman olursunuz.

 • Sadık11 Haziran 2014

  Şikayeti ileteli 1 haftayı geçti ancak firmadan hiçbir destek gelmedi.

 • Sadık03 Haziran 2014

  Ürün sorunu şu, içerisine ıslak halde toplamda 10kg geçmeyecek kadar aynı cinste çamaşırı düzgün bir şekilde yerleştiriyorsunuz. Sıkma işlemine geçtiğinde yer yerinden oynuyor. Kazan ileri geri yapıp kapağa vuruyor ve makine yerinden hareket ediyor. Islak çamaşırı makineden çıkarıp tekrar düzgün şekilde dizerseniz problem büyük ölçüde azalıyor. Zaten yetkili servisin de gelip yaptığı buydu. Problem makinenin sıkmaya geçmeden önce içerisindeki ıslak çamaşırın dengesizliğini tolare edememesi. Makine her sıkma işlemine geçmeden önce kapağı açıp çamaşırları yeniden tasnif etmem gerekiyorsa; siz bu makineyi becerememişsiniz demektir. Gelen teknik servislerin bakın çamaşırları düzelttim hiç ses yapmıyor deyip, servis ücreti istemesi zaten makinenin sorunu olduğu anlaşıldı. Bu imalat ve tasarım hatası makinenin iadesine hatta toplatılmasına kadar gider bence.

 • Hotpoint Indesit Temsilcisi03 Haziran 2014

  Sayın ilgili Başvurunuz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmış olup tarafınıza kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Hotpoint Ariston - Indesit Tüketici Hizmetleri 444 50 10

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön