14 Mayıs 2013 #1796173

Ariston Indesit 3 Yılda 10 Defa Bozulan Buzdolabı!

Yaklaşık 2009 da İndesit marka buzdolabı aldık. 3 yıl içerisinde bir buzdolabı 10 defa bozulur mu?bir motoru yandı yok soğutmadı yok buzlanma oldu yada buz çözdürdü. yapmış olduğum bütün şikayetlerde geri dönülecek denildi ama kimse dönmedi.


Şimdi ben size soruyorum buzdolabını eskiciye mi vereyim yoksa sizlerden yardım mı bekleyim ?size çok rica ediyorum önümüz yaz bir an önce bana dönülürse çok memnun olurum. çünkü bu bana büyük ders oldu. olumlu yada olumsuz lütfen bana geri dönmenizi rica ediyorum. çok mağdurum.

Metin 151 Okunma

Cevaplar

 • Metin10 Haziran 2013

  Çözülmeyen cevaplandırılmanın hiç bir anlamı yok. Önemli olan hataların veya eksiklerin çözülmesi, arızalı ürün varsa eğer, memnuniyet diyorsanız çözmeniz gerekir firma olarak. Yapamıyorsanız o zaman görüşmenide hiç bir anlamı yok.

 • Metin29 Mayıs 2013

  İlk önce ARISTON-İNDESİT markalı bütün ürünün sağlam olmadığını bana gösteren firma yetkililerine ve satış sonrası hizmet departmanına teşekkür ederim. İnsanlarla dalga geçecek kadar konuşmalar ve hizmet kalitesi O (SIFIR)olan firmanın yaptıkları bu kadarla sınırlı olmamalı, garanti kapsamında olan bir ürünün arızalı olduğu halde hiçbir işlem yapmadan sürekli atlatma politikası yaparak, garanti süresini doldurduktan sonra efendim sizin buzdolabınız arızalı ancak ücret karşılığında servis hizmeti verebileceğimizi söyleyen satış sonrası hizmetler elamanın söyledikleri bu kadarla da sınırlı değil. Bu firmanın bana ve benim gibi mağdur insanlara yaptıkları hazmedilir gibi değil. Facebook ve twitter hesabımda bulunan takipçilerimle paylaşıp firma hakkında internet ortamında firmanın ve satış sonrası hizmetleri tüm kamuoyuyla paylaşacağımı belirtmek istiyorum. Aldığım ilk günden beri evimin içinde traktör motoru gibi ses çıkaran bir buzdolabında sizce arıza yok mu defalarca evine servis gelmesi son 28.05.2013 tarihinde gelen kişinin efendim bu buzdolabı arızalı demesi sizce ne olabilir yorum sizin her servise gelindiği zaman servis belgesi müşteriye verilmez mi ama hiçbir servis elamanı efendim işlem yapmadığımız için size belge veremiyorum demesi komik ve ne kadar ucuz olduğunu göstermezmi. Ben ARİSTON BUZDOLABI almadım arıston firmasına bağışta bulundum bu buzdolabını da yanarken fotosunu çekip takipcim ve bütün insanlarla paylaşacağımdan da kimsenin kuşkusu ve endişesi olmasın ben METİN ORAKCI olarak şikayetvar sitesine teşekkür ediyorum.

 • Metin25 Mayıs 2013

  Sayın İlgili, Tüketicimizle görüşülüp, prosedürler hakkında bilgi aktarılmıştır. Saygılarımızla Hotpoint Ariston - İndesit Tüketici Hizmetleri HAYIR Görüşülmedi yalan son yazımla ilgili görüşülmedi

 • Metin16 Mayıs 2013

  Sayın Yetkili: Tüketici Hizmetleri benimle görüştü. Garantisinin bittiğini ve bundan sonra yapabilecek bir şeylerin olmadığını. Garanti dışı hizmet verilebileceğini dedi.Ve telefonu yüzüme kapattı.Sağ olsun iyi aydınlattı ama bu kadarını bende biliyordum. Servis çağırdım geldi benden 150 tl istedi. Peki benim günahım ne 2. El almadım ki aldığım sıfır buzdolabı, haa belki firma arızalı ve bozuk ürünleri satış mağazalarına da koymuş olabilir. Bende sıfır diye arızalı buzdolabı almış olabilirim. Fabrika bunları nasıl kontrol ediyor Denediğinde arızalı olanları tekrar mağazalara mı bırakıyor. Buzdolabını aldığım ilk ay içersin de acayip ses yapıyordu servisle görüştüğümde çok iyi demek ki çok iyi çalışıyor buzdolabı dalga geçer gibi dedi ya kardeşim bu devirde kim buzdolabı görmemiş, Beko marka buzdolabı aldım 12 Yıl kullandım. Eve servis girmedi Daha iyisi olsun dedim değiştirdim ama değiştirmez olsaydım böyle Buzdolabı mı olur sanki keserle birileri içersin de taş kırıyor. Servis istedik geldi bir şeyler yaptı bir müddet iyi tekrar arıza verdi. Yine servis istedik o bile gelip gitmekten bıktı . Ne ise İnşallah düzelmiştir dedik 2-3 günlük bir tatile çıktık döndüğümüzde tekrar arıza vermiş içinde ne var ne yok bozulmuş. Sayın yetkili buzdolabı ne için alınır. Yiyip içeceklerimizin taze bozulmadan kalması için ama hep bozuldu Yine servisi istedik bir şeyler yaptı aradan 1 kaç ay geçti yine aynı hep aynı hep aynı bu defa üst soğutuyor alt sıcak servis çağırmaktan ben bıktım Usta ise gelmekten bıktı gelen bir çare bulamadı. Bir yerlere gittiğimizde aklımız evde buzdolabında kalıyor acaba arıza verdimi vermedi mi sizce bu doğrumu aynı durumu sizler yaşamış olsaydınız acaba ne yapardınız. Bir defasında düşünmedim değil buzdolabını alıp caddenin ortasına koyup üzerine benzini döküp işte Hotpoint Ariston - İndesit Marka İsteyenler ve Tercih Edenler : Buyurun bakın bende sizin gibi tercih etmiştim ama tercih edilecek marka değil bakın görün haydi gidin sizde alın benim gibi 1 ay en fazla 1 yıl içersinde sizde benim gibi; getirir burada yakarsınız. Değiştirilmesi gereken bu kadar problemli bir buzdolabını değiştirmedi. Yoksa yeni vereceği buzdolabı aynı sorunlar olacağından mı korktu. Başka markaları da görüyoruz adamlar gerçekten ilgileniyorlar. Garanti bitsin bitmesin her konuda yardımcı oluyorlar Garantisi bitmiş görüyorum yapacak bir şey yok. Böyle bir firmaya yakışmayacak şekilde sorunumu tam dinlemeden telefonu yüzüme kapatması lütfen yetkili bunları da dikkate alın Personel çalıştırmakta çok önemli, ekmeğine saygısı olmayanın işine de saygısı olmaz.

 • Hotpoint Indesit Temsilcisi14 Mayıs 2013

  Sayın İlgili, Tüketicimizle görüşülüp, prosedürler hakkında bilgi aktarılmıştır. Saygılarımızla Hotpoint Ariston - İndesit Tüketici Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön