25 Eylül 2013

Ariston Indesit 1 Yıl İçerisinde 4 Defa Bozulan Makinemi Değiştirmiyor!

10 ay önce aldığımız makinemiz 4. kez arıza yaptı. Belirtilen garanti şartlarına göre; 1 yıl içerisinde 4 kez arızalanan ürün veya tamir olamayan ürün yenisi ile değiştirilmelidir. Fakat Ariston yetkilileri makineyi değiştirmemek için diretiyor, bekletiyor, mağdur ediyor. Evimdeki bütün beyaz eşyalar Ariston marka olduğu için, artık tereddüt içindeyiz.


Defalarca servisi arayıp ürün değişimi hakkımı dile getirmeme rağmen, hiçbir şey olmamış gibi servisi tamirat için yönlendiriyorlar. Genel müdürlükte de hiç bir departman kısmı telefonlara bakmıyor. Bu kadar uğraş, maliyet sonucu böyle olmamalı! Hizmet kalitesi, müşteri memnuniyetini hiçe saydılar.

Bahar 291 Okunma

Cevaplar

  • Bahar30 Eylül 2013

    Şikayetime cevaben; "Başvurunuz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmış olup tarafınıza kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz." denildi ancak tarafıma herhangi bir bilgi aktarılmadan,servisten arayıp "makineniz tamir edildi,şuan çalışır durumda,müsaitseniz size getireceğiz" denildi. Ben makinenin değişimini talep ederken,atölyede haberim olmadan makineyi tamir edip bana geri getiriyorlar.Üstelik garanti şartlarında 5.maddede "Cihazın teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde en az dört defa veya üretici/ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanması durumunda ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır" yazmasına rağmen,garanti şartlarında yazmayan bir sürü bahanelerle makinemin değişiminin mümkün olmadığını söylediler. Üstelik görüştüğüm her müşteri temsilcisi farklı şeyler söyleyip durdu. Genel müdürlük topu müşteri hizmetlerine atıyor,müşteri hizmetleri ise genel müdürlüğe. Yani problemi çözmek yerine aksine problem çıkarıyorlar. Ya garanti şartlarını şıklar koyarak değişim şartlarını açıkça belirtin,ya da garanti şartlarında yazana göre hareket edip ne bizi mağdur edin,ne de sizler bizleri dinlemek zorunda kalın..

  • Bahar28 Eylül 2013

    Bulaşık makinesi aldım,almaz olsaydım.Ne üründen,ne personelin tavırlarından,ne servis hizmetinden,ne de bana sunulan (aslında sunulamayan) çözümden kesinlikle memnun değilim. Garanti kapsamı ve şartlarına uygun olarak talebimi gerçekleştirmezlerse dava açacağım. servis ve müşteri temsilcilerinin de, müşteri ile nasıl iletişim kurulduğuna dair eğitim verilmesi gerektiği kanaatindeyim..

  • Hotpoint Indesit Temsilcisi25 Eylül 2013

    Sayın ilgili Başvurunuz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmış olup tarafınıza kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Hotpoint Ariston - Indesit Tüketici Hizmetleri 444 50 10

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön