30 Nisan 2013

Hotiç Ayakkabı Tadilata Yolladığım Ürün Farklı Hasarla Gönderildi!

Capacity Hotiç mağazasından bir ayakkabı aldım.Ürünün iç tabanında deformasyon gerçekleşti ve evime yakın olan Arenapark Hotiç mağazasına götürdüm.Buradaki yetkili F.E. ürünün üzerine birşeyler düştüğünü tarafıma dikte etmeye çalıştı.

Bende ürünün üzerine birşey düşme ihtimalinin olmadığını ayakkabının klasik bir ayakkabı olduğunu ve bu nedenle kutusunda saklandığını anlatmama rağmen F. bey ısrar etti ve lütfedip ürünü tamire yolladı.

Ürün 6 gün sonra geri geldi.İçi yenilenmişti fakat ayakkabının kenarlarında kesikler vardı. Ben beyefendiye gösterdiğimde ürünün tarafımdan bu hale getirildiğini belirtti. Ben itiraz etmeme rağmen beyefendi beni suçladı.tüketici haklarına başvuracağım.

Mehmet 88 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet03 Mayıs 2013

    Bu arada yazımda şunu da belirtmek isterim. Ben ürünü ilk tamirden geldiğinde başka bir görevliden teslim aldım ve ürünü direk orda kontrol edip denerken mağazadan çıkmadan hasarı farkettim. görevliye durumu anlattığımda yetkili F. beyi çağırdı. F. bey direk ben size ürünü teslim ederken böyle bir şey yoktu dedi. Halbuki bize ürünü o teslim etmemişti. Sonra da siz yaptınız kesin siz yapmışsınızdır dedi. Biz de buna yüksek işletmecilik diyoruz sanırım. Hotiç Arenapark işletmecisinden kaynaklı olarak tam anlamıyla 10 üzerinde 0 puanı hakediyor. Müdür seçerken neye dikkat ediyorsunuz veya eğitim verirken kesinlikle önce müşteriyi suçla mı diyorsunuz ki bu arkadaş direk düşünmeden karar verip ben size ürünü verirken böyle değildi demeye çalışıyor.

  • Mehmet30 Nisan 2013

    üründe imalata bağlı hata olduğunu söylediğimi hatırlamıyorum. ilk andan itibaren içindeki tabanında tarafımdan darbe gördüğü iddaa edildi. Öyle darbe verdirilebilecek bir madde olduğunu düşünmüyorum. Ben ürünümü Hotiç e verirken özellikle kontrol ettim. Başka bir hata varsa tamiri veya düzeltilmesi için talepte bulunabilmek adına. Fakat böyle bir olay kesinlikle yoktu. Ürünün taban kısmında kesikler var sanki traşlanmış gibi. Bunun nasıl yapılabileceğini ya da nasıl yapacağımı bilemiyorum. Buna karşılık hem yetkilinin hem sizin sürekli tarafımı suçlamanız firmanın göründüğü gibi büyük bir firma olmadığının bir kanıtı gibi. Ben bu firmadan ayakkabı alırken satış sonrası hizmete önem verdiklerini düşünerek o kadar para vermiştim. Fakat şu an görüyorum ki tüm hatalarda önce müşteri suçlanıyor. Sonra müşteriye lütuflarda bulunularak ürünler tamir edilip müşteri memnuniyeti sağlanmaya bir başka deyişle göz boyanmaya çalışılıyor. Hakkımı tüketici mahkemesinde arayacağım. Mahkemede aynı kararı verirse hatam olduğunu kabul ederim. Ama aksi takdirde sizin bu tutumunuzun her kesime etiket olacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Ben ilk andan itibaren sürekli benim suçlanmamı hiç bir şekilde anlayamıyorum ve kabullenemiyorum. Ben bu ayakkabıya bakım için 50 liralık bir paket aldım. Ayakkabıyı sürekli kutusunda saklıyorum. Ayakkabı klasik olduğu için sadece özel günlerde giyiyorum. Tüm bunların ışığında sizin iddaalarınızı kesinlikle kabul etmiyorum. Hakkımı arayacağımı tekrar belirtiyorum.

  • Hotiç Ayakkabı Temsilcisi30 Nisan 2013

    Sayın Yetkili, Şikayete konu olan ürün üzerinde imalata bağlı hata olmadığını ürünün tabanlarında oluşan çatlaklar kullanımla darbelerle ilgili olduğunu, ürün imalata geldiğinde de vardolada oluşan kırıklar var olduğunu bu şekilde geldiğini ürünün tabanlarına vardolaya işlem yapılmadığını sadece iç tabanının mostra olan kısmı değiştiğini, mostra değişimi yapılırken tabanlara teknik olarak ellenmediğinden tadilat işlemi yapılırken fabrikada hasar görmesinin mümkün olmadığını, müşteri memnuniyeti adına talep edilmesi durumunda tabanlarına boya bakım işlemi yapılabileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Hotiç Ayakkabı A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön