26 Ocak
#11502250

Hotiç Ayakkabı Satılan Üründe Problem!

12.01.2019 tarihinde Antalya Terracity Hotiç mağazasından nubuk bir bot aldım. Satış personeli ayakkabının 1 yıl garantili olduğunu, herhangi bir problem olduğunda geri iade/değişim'in yapılabileceğini belirtti. Ardından Hotiç Su İtici Sprey'ini kullandığım takdirde ayakkabının yağmurdan katiyen etkilenmeyeceğini belirtti ve spreyi de bota sıkarak satışını yaptı. Eve vardığım süre yarım saat ve eve arabayla gitmeme rağmen, yani ayakkabının yere temas etme süresi maksimum 10 dakika olmasına rağmen eve gelince ayakkabının üzerinin ve arka dirsek kısmında problem olduğunu fark ettim.


Bunun üzerine botu 14.01.2019 tarihinde 5m Migros'taki Hotiç mağazasına giderek iade/değişimini sağlamalarını istedim. Ürünü merkeze gönderdiler fakat gelen sonuç "inceleme sonucu üretim hatası bulunmamaktadır" oldu. Üretim hatası değilse satmış oldukları Hotiç Su İtici Sprey kaynaklıdır o zaman. Kullanıcıdan kaynaklı 10 dakikada nasıl bir kullanım hatası yapılmış olabilir ki onu da belirtseydiniz? Bunun üzerine müşteri hizmetlerini arayarak telefonda durumu tekrar izah ettim. Kullanıcı kaynaklı bir problemin olmadığını belirttim ve 27.01.2019'da nişanımızın olduğunu ve mağdur olacağımı belirttim.


Müşteri temsilcisi durumu kalite yönetim birimine ileteceğini belirtti. Ancak cevap yine olum oldu. Ayakkabıyı aldığım mağazadaki satış temsilcisi yeni işe başlamıştı. Hotiç'e ait ayakkabının 10 dakikalık bir kullanımla hasar görebileceğine hala inanabilmiş değilim. Ürünün mağazada hasarlı olduğunu, ışıklardan net bir şekilde anlaşılmadığını, ya da spreyi sıkan personelin doğru bir hareket yapmadığını düşünüyorum. Bu Ayakkabıya ayırdığım bütçenin tamamını kullanmış ve kardeşimin nişanına az bir süre kaldığı için mağdur olmuş bulunmaktayım.


Artık tüm sosyal medya araçlarında ve tüm arkadaşlarıma bu markanın ne kadar kalitesiz olduğunu, ürünlerinin ne kadar arkasında durmadıklarını, çalışan personellerine doğru bir eğitimin verilmediğini paylaşacağım. Bir daha katiyen Hotiç'ten ayakkabı almayacak ve almayı düşünenlere engel olacağım. Gerek Hotiç gerekse de Hotiç'in pay sahibi olduğu hizmet ve markalardan faydalanmayacağımı belirtmek isterim. Hakkımın bir gün değil her gün o mağazadan bir şekilde çıkacağını düşünmekteyim. Yazıklar olsun!

Gülsah Gülsah 1.559 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Gülsah25 Nisan

  Hotiç'ten aldığım ayakkabı kalitesiz ve hasarlı olduğundan iade etmek istedim, ayakkabıyı geri aldılar fakat ücret iadesi yapmadılar. Neyse sorun değil belki daha iyi bir ayakkabılarına denk gelirim ve değerlendiririm dedim ama maalesef çeşit çok az ve istediğim gibi bir ayakkabı bulamadım. Bir adet buldum fakat onunda hiçbir yerde numarası yokmuş ve eski model olduğundan üretiminin olmadığını söylediler. Çekin tarafımdan geri alınıp, nakit olarak paramın elden teslim edilmesini rica ediyorum. Yeterince mağdur olduk artık bizi bir salın bırakın lütfen, mağazanızdan ayakkabı almak zorunda değiliz! Verdiğiniz çekle bizi mağazalarınıza bağlamayın lütfen! Çekin'de 1 yıl süresi var ve o sürenin bitmesine az kaldı, yardımcı olun rica ediyorum.

 • Gülsah28 Ocak

  İlginiz için teşekkür ederim.

 • Hotiç Ayakkabı Temsilcisi28 Ocak

  Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz ile ilgili tekrar yapılan kontroller ve değerlendirme sonucunda, talebinizin olumlu olarak değerlendirildiğini, ürün değişiminizin ilgili mağazamızdan yapılabileceğini bildirmek isteriz. Konu hakkında mağazamıza bilgilendirme sağlanmıştır, işlemlerinizi sağlamak üzere mağazamıza gittiğinizde tarafınıza yardımcı olunacaktır. Bu süreçte göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Hotiç Müşteri Hizmetleri

 • Hotiç Ayakkabı Temsilcisi28 Ocak

  Değerli Müşterimiz, Geri bildirimleriniz firmamız tarafından hassasiyetle incelenmektedir. Bu çerçevede siz değerli müşterilerimizin şikayetleri bizim için büyük önem taşımaktadır. Başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. Saygılarımızla. Hotiç

Ziyaretçi Yorumları