09 Kasım 2018
Yorum Yap
#11127718

Honda Civic Stop Halde Alev Aldı

2 Temmuz 2018'de İzmir Çamkıran bayiden Civic RS satın aldım. 5 Ekim günü iş yerime haber geldi. Aracınız yanıyor acil gelin diye. Eşim de bende iş yerimizden ayrılarak aracın yanına gittik. Kabus ortamıydı polis itfaiye. Arkadan araçta yanan hiçbir şey gözükmüyordu. On tarafa geldiğimde kaputu açmışlar ve akü + kutbu erimiş halde ve oradan şerit halinde sıcaklık yürümüş ve on cami çatlatmış ve kaputun akünün üstüne gelen kısmında boya alev almış 50cm*50cmlik alan simsiyah olmuştu. Yanındaki park halindeki araçlarda hiçbir şey yoktu.


Polis adlı vaka olmadığından olay yerinden ayrıldı. İtfaiye de herhangi bir tehlike yaratmaması için akü başlıklarını kesti. Ogün içerisinde Honda'yı defalarca aramamıza rağmen yardımcı olmadılar. Olay 12:30'da oldu saat 17:00 da bize dönüş yaptılar. Acil olarak kasko aracı Çamkıran servisine çektirdim. Garanti kapsamına alınmasını istedim. Araçta servis harici bir şey elektriksel bir ilave olup olmadığını sordular. Olmadığını söyledim. 10 gün sonra üretim fabrikasından yetkilileri gelip aracı kontrol etmişler. Ama cevap yok. Defalarca aramamıza rağmen cevap yok. Çağrı merkeziyle anlaşmışlar devamlı biz ileticeğiz ileticeğiz diyorlar geçiştiriyorlar. Bayi yetkilisini araya sokarak bize dönüş yapmalarını sağladık. Bize söyledikleri o kadar gülünç ki" başka bir aküyle takviye yaptık araba çalıştı problem yok, garantiye sokamayız" dediler. Aracın orijinal aküsü peki niye o duruma geldi Honda takmadı mı onu" dış etken ile zarar görmüş dediler. Dedim ki arabada motor sağlam akü erimiş yanma bir iz şeklinde devam etmiş cami çatlatmış, üst kısmında boyayı yakmış. Aküyle kaput arasında mesafe 1 cm bile yok hayvan girmesi imkansız.


Komple yanma olsa eyvallah. Bariz bir şekilde ortada. Tüketici mahkemelerinin 2 yıl gibi sürdüklerini bildikleri için bu yola başvuruyorlar. Dedim ki bu aracı istemiyorum. Kaskoma yaptırayım yenisiyle değiştirelim dedim. Uygun fiyattan vermelerini istedim. Bu kadar fedakarlık yapmama rağmen 40.000 TL para istediler. Yorumu size bırakıyorum. Tüketici mahkemeleri 2 yılı bulduğu için bu yola başvuruyorlar. Honda büyük hata. Müşteri ilişkileri sıfır.

Burak Burak 12.802 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler