18 Ekim 2016 #6695848

Honda Motosiklet Sürekli Arıza Çıkarıyor

Aralık 2014 ayında sıfır olarak Honda Konşuk'tan aldığım PCX150'min aşağıdaki parçaları kronolojik olarak garantiden değişmiştir:
Debriyaj dişlileri,
krank mili,
egzoz,
motorun yağ yakması ve sıkışması sonucu:
Silindir,
piston,
sekman,
içi tekrar dağılan egzoz için tekrar fabrikaya yazılacak!
Değişen parçalara rağmen servis motosikletten halen ses geldiğini ve soruyu çözmeye çalıştıklarını bildirdi. her şeyini kitabına göre yaptığım motosikletin bu kadar arıza çıkarması sonucu henüz tarafıma ulaşılmamış olması ve garantiden hakkım olarak değişen parçalar haricinde ekstra bir geri dönüş almamış olmam; çağrı merkezi şikayetime geri dönüş alamıyor olmam; özellikle işimden ücretsiz izin alıp motosikleti sağa sola itip götürmem ve halen sorunun çözülememiş olması... Ben de gerekirse Honda kadar masraf yapacağım ama bu işin peşini bırakmayacağım.

Sercan 4.238 Okunma

Cevaplar

  • Sercan21 Ekim 2016

    Servisin araştırması sonucu kronolojik olarak değişen parçalar listesi yorumda güncellenmiştir: Debriyaj dişlileri, krank mili, egzoz, motorun yağ yakması ve sıkışması sonucu: Silindir, piston, sekman, krank mili tekrar, içi tekrar dağılan egzoz İşin komik tarafı da çıkan parçalar bozuk olmasına rağmen işlevseldi. Parçalarla bir motosiklet toplardık yemin ediyorum. Müşteri Hizmetleri ikinci çağrıma da yanıt vermedi halen. Bu nasıl bir insan canına kasttır bu nasıl bir ilgisizliktir. Sağlamış olduğu hizmetler için Servis Konşuk Motor'a teşekkür ederim.

  • Sercan15 Ekim 2016

    Motorun kendi arızası sebebiyle değişen parçaları yüzünden her seferinde cebimden yağ değişimi ücreti ödüyorum! Motorun krank mili değişimi sonrası yakıt tüketiminin artması sebebiyle ödediğim fazla benzin paraları! Motorla seyahat ederken beni sürekli yolda bırakması, güvenli yerlere itmek için harcadığım onca saat ve efor! Motoru servise götürebilmek için şirketten aldığım ücretsiz izinler! Motorun değişen parçalarının garantisinin Aralık ayında sona erecek olması! Motorun bunca sıkıntıdan sonra ikinci el piyasasında satılamayacak olması! Servis haricinde bir muhatap bulmak için bıraktığım şikayetin tarafıma geri dönüş sağlanmadan incelenip kapatılmış olması! Eş dost aile, şirketteki çalışan arkadaşlarım dahi artık benim göstermiş olduğum iyimser tavrı sorgular oldu. Bir yere kadar sabredebildim ama artık çorap söküğü gibi bir hafta arayla bozulan motosikletim için iyi şeyler düşünememekteyim. Honda'nın sağlamış olduğu garanti hizmeti motosikletin kendi ederini geçti. Değişmeyen tek parçası çok yakında sadece şasi olarak kalacak. Tüm bunlara rağmen bu kadar uğraştım, gereken tüm mecralara şikayetimi bildirmeye gidecek kadar cebimden para harcamaya ve uğraşmaya hazırım. Bir zahmet artık bir geri dönüş sağlamanızı rica ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön