Hometech ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Elif sonuçtan hiç memnun değil

Dizüstü Bilgisayar Ürün İncelemeleri
Kullanıcıların değerlendirip skorladığı tüm ürünleri incelemek için

Hometech Teknik Servis (Aral Bilgisayar) Usulsüzlük Yalan Beyan

911
Elif
Elif 26 Ağustos 2022 10:57

Bilgisayarımın klavyesi nedensiz yere birkaç tuşu basmamaya başladı. Kullanıma engel olduğu için teknik servise gönderdim. Uzun zamandır ekranda kullanıma engel olmayan çatlak vardı. Not olarak onu da ilettim. İncelensin, fiyatı uygun gelirse onu da yaptırırım diye. Gönderdikten çok uzun bir zaman sonra dönüş yaptılar. Klavyenin garanti kapsamında olduğunu fakat ekranın garanti kapsamında olmadığını söylediler. Ekran için verdikleri ücret yüksek geldi. Kullanıma da engel olmadığı için yaptırmak istemediğimi söyledim. Sadece klavyeyi değiştirmelerini istedim. Fakat ücret ödemez isem klavyeyi değiştirmeyeceklerini, her ikisinin birlikte değiştirilmesi gerektiğini söylediler. Bu haksızlıktır. Ekranımı değiştirmek istemiyorum ve bu benim tercihim. Siz sadece garanti kapsamında olan klavyemi değiştirmek zorundasınız ve bunun için ücret istiyorsunuz. Ya ekran ile birlikte ya da hiç deniyor. Ekran arızası olduğunu söylemeseydim garanti kapsamında klavyemi yapacaktınız? Tüketici Mahkemesi'ne giderek bilgisayarımı yenilemek çok büyük bir keyif olacak benim için.

Dizüstü Bilgisayar Ürün İncelemeleri
Kullanıcıların değerlendirip skorladığı tüm ürünleri incelemek için

Benzer Şikayetler

profile
59
29 Mart

Hometech Alfa Teknik Servis Sorunu

Hometech alfa marka tabletimi firmasına tamir maksadı ile garanti kapsamında, ürüne ait tüm parçalarda dahil olmak üzere tabletimi gönderdim. Yaklaşık iki hafta sonra 29.03.2023 tarih itibari ile ürün ücreti mukabil tamir edilerek gönderilmiş. Fakat ürün ile birlikte sağlam olarak gönderilen kılıfı ...

profile
19
24 Aralık 2022

Hometech Ürünün Arkasında Durmuyor

Hometech merkez adresteki teknik servise göndermiş olduğum garanti kapsamındaki tablet yapılmadan geri geldi. Sadece arıza sebebine dair rapor yazıp gönderdiler. Teknik servisin görevi arızayı gidermek diye biliyorum. Tabletimin pili şişmiş ve sonuç?

profile
1.991
11 Kasım 2022

Hometech Teknik Servis Şikayet

Hometech marka bir tablet stain aldım. Ürünü satın aldıktan 10 gün sonra ürün şarj olmamaya başladı. Bununla ilgili olarak ürünü teknik servise gönderdim. Sistem işletim hatasından kaynaklı olduğunu söyleyip ürünü sıfırlayıp geri gönderdiler. O sırada okul açık olduğu için ürünü direkt kaldırdım ve ...

  • profile
1 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Şeref
Şeref
 

Bende bataryası şişen laptopu gönderdim. İlave olarak klavyesi kırık diye 500 TL. Ek para istediler. Bende ilgili yerlere ve Şikayetvar'da şikayet edince (ilgili yönetmelikler ve 6502 sayılı yasayı belirtince) müşterinin onay vermediği arızları yaptırmaya zorlanamayacağını yazınca şişen bataryası ürün bedeli karşılığında 300 TL. Ye yapıldı. Garanti dışında piyasada cihazın ömrü boyunca yedek parça bulundurma zorunluluğu veya değişim mecburiyeti vardır.

Elif
Elif
 

Defalarca konuştum ancak beni dikkate almadılar. Siz nasıl başardınız acaba?