Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Hometech ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Özge sonuçtan hiç memnun değil

Hometech Alfa 500c Ve Klavye Sorununa Önerilen 2400 Tl'ye Alfa 420c

3.797
Özge
Özge 18 Mart 2022 20:38

15.05.2020 tarihinde Turkcell ®'in internet sitesinden Hometech alfa 500c laptop aldım. Açıkçası bu marka ve modeli tercih etme sebebim acil ihtiyacım ve fiyat olarak bana uygun olmasıydı. (bir öğretmen olarak öğrencilerime online ders anlattığım ve 2. Üniversite sınavlarıma online girdiğim bir süreçti.) laptopu yanındaki hediye hoparlör ile birlikte toplamda 1900 TL'ye satın aldım. Laptopun ilk zamanlarda da bir tarih ve saat güncelleme sorunu vardı ancak İzmir'de teknik servisinin olmadığını öğrendiğimden servise göndermekten vazgeçtim. Bundan birkaç ay önce ise uyumadan evvel bilgisayarı kapatıp masaya koydum ve ertesi gün açtığımda klavyemdeki bazı tuşların basmadığını fark ettim. İstanbul'daki servise göndermek istemediğimden ve sorunu anlayabilmek adına içine bakmak istedim. Arka kapaktaki vidalarını çıkardım ancak kapak çıkmadı, yine de garanti dışına çıkmaması adına bandrollü kısma hiç dokunmadım. Hoparlörüm de bozulunca firmaya mail attım.

Mailde verilen kargo anlaşma koduyla kargoya gittim ancak eski kod verilmiş, müşteri hizmetlerine ulaşıp yeni kodu aldım ve ürünleri kargoladım. Hoparlörün tamiri yapılıp 11 martta adresime gönderildi ancak bilgisayarımdan ses yoktu. 15 Mart 10:49'da servis tarafından arandım ve teknisyenin birazdan bilgisayarıma bakacağı bilgisayarımın sorununun ne olduğu soruldu. 11:22'de bir mesajla ürünün garanti dışı işlem göreceği, yapılacak işlemin muadil model olduğu öne sürülen alfa 420c ile 2400 TL'ye değişimi olduğu belirtildi.

Servisi arayıp garanti dışına çıkma sebebini sordum, vidalar bahane gösterildi tabii ki. Buraya girip incelediğimde de ürünlerde kronik bir klavye sorunu olduğunu herkese sıvı teması denilip ücret talep edildiğini gördüm, yani garanti dışı olması adına her şeyi yapacaklarmış zaten. Telde konuştuğum hanımefendiye ürünümden pahalı bir fiyata işlem önerildiğini, garanti dışıysa da bozuk parçanın fiyatının tarafıma söylenmesi gerektiğini belirttim, kadın da servise ileteceğini bana dönüş yapacaklarını söyledi.

16 martta ise yine mesajla ürünün çıkış işlemlerinin yapıldığı haber verildi. İşlemi kabul etmediğim için onarılmadan ürünüm kargoya verilmiş. İletişim numarasını tekrar aradığımda bu defa çıkan kadın kargo gelse bile almayıp geri iade yapmamı söyledi ve garantinin bandrol ile alakalı olduğunu onayladı. Kargo bugün geldi, söylenildiği gibi iade ettim, ayrıca kargo ücreti talep etti, şaka gibi bir firma gerçekten. Olacakları göreceğiz ama ben bir daha Hometech almayacağım.

Hometech Logo
Hometech04 Nisan 2022 09:11
Özge
Özge08 Nisan 2022 22:22

Milyon kere iletişime geçtim zaten ama sonuç hüsran. Sizlere naçizane bir önerim olacak; öncelikle müşteri temsilcileriniz arasında bir tutarlılık, ağız birliği sağlayın. Biri garantinin bandrolle alakalı olduğunu onaylarken diğeri reddediyor, biri laptopunuzu kargodan teslim almayın tekrar bakılsın derken 90 gün içerisinde teslim alınmazsa hukuki sorumluluk kabul edilmez diye mesaj geliyor, geçersiz kargo anlaşma kodu verilerek başlayan süreçten bahsetmiyorum bile. Ayrıca yaşanılanlara bir güncelleme yapayım. Laptop servisinize geri geldiğinde asla tenezzül edilip aranmadım, ben aradığımda ise ürüne farklı cihazdan vidalar takıldığı (ürünün kendi orijinal vidalarını tanımamışlar), içerisinde sıvı teması izleri olduğu ve 1 tuşunun kırık olduğu iddia edildi. Ürünümü gönderdiğim gibi almazsam hukuki haklarımı kullanacağımı söyleyince ürünüm gönderdiğim gibi kırık tuşu olmadan geldi. Ama aynı şeyi şarj aleti için söyleyemeyeceğim çünkü prize giren kısımlarıyla oynanmış, elektrik mi çarpsın istemişler anlamadım. İnsanlara kullanıcı hatası demeyi biliyorsunuz da peki sizin servisinizin hataları ne olacak?

Benzer Şikayetler

profile
4.976
13 Nisan 2022

Hometech Alfa 300i Intel Core İ3 5005U 4GB 128GB SSD

29/07/2020 tarihinde 206895796570 sipariş numarası ile N11.com elektronik satış sitesinden smartec Uslutek Elektronik Tur. Day. Tuk. İletişim San tic. Ltd Şti Hometech Alfa 300i Intel Core i3 5005U 4GB 128GB SSD notebook aldım. Kısa bir süre sonra Bilgisayardan fan sesi gelmeye başladı ve Touch Pad ...

profile
88
01 Şubat

Hometech Müşteri Memnuniyetsizliği

Hometech marka alfa 420c model laptop yeni sistem kurulumu sonrası ses, wi-fi ve bazı sürücüleri tanınmadığı için Hometech müşteri hizmetleri telefonu 0850 622 77 20 telefonu arayarak bu modelin sürücülerinin kendi sitelerinde olmadığını, nereden temin edebileceğimi sorduğumda ilgili "laptopu servis...

Hometech Müşteri Memnuniyetsizliği
profile
260
05 Kasım 2022

Hometech Alfa 420c Notebook 128 Gb Kusuru

videoplayer-icon

Vodafone bayisinden aldığım Hometech alfa 420c notebook 128gb marka diz üstü bilgisayarım 1 hafta sonra şarjda olmama açılıp kapanma sorunu yüzünden servise gönderdim. İlgi sıfır olduğu gibi gelen cihazımın her yeri çizik ve vidalar yalama küflü bir şekilde geldi. Müşteri olarak kesinlikle memnun de...

Hometech Alfa 420c Notebook 128 Gb Kusuru
Hometech Alfa 420c Notebook 128 Gb Kusuru
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Ayşe
Ayşe
 

Aynı sorunu ben de yaşadım ve hatta servise gönderdiğim bilgisayarımı açılmaz halde geri göndermişler. Tuş problemi ile gönderdiğim bilgisayarımı şu anda açamaz haldeyim. Bataryasını bozuk batarya ile değiştirmişler, tuş takımını benimkimden daha bozuk bir klavye ile değiştirmişler. Bilgisayarım açılmıyor ilk geldiğinde açılır gibi oldu ve hemen sonrasında klavyenin tamamen bozuk olduğunu fark ettim o günden beri de bilgisayarı hiç açamıyorum. Çözüm sunmak şöyle dursun hepten bozup gönderiyorlar. Ben de öğrenciyim tez yazmak için almıştım bu rezilliklerle tezim uzadı. Bu firmaya soruşturma açılmalı ve satışı bayisi ne varsa piyasadan çekilmeli. Ayıplı mal satıyorlar. Bu konu hakkında toplu bir dava açmaya davet ediyorum.