30 Aralık 2014

Hizlial.com Bir Kez Daha Gelemeyen Ürün!

Hizlial.com web sitesinden aynı model iki tane kitaplık aldım ve iki günde teslim etti kargo. Birinci ürünü kurdum ancak ikinci ürünü kurarken yanlış paketlendiğini ve aynı parçadan iki tane konduğunu fark ettim. Hizlial.com ile iletişime geçtim hemen ve bana bugün söylenen ürünün üretileceğini ve 8 Ocak ta kargoya verileceği; en fazla bir saatte üretilecek bir parça için 10 gün diyorlar; Diğerleri nasıl iki günde kargoya verildi? Bir kez daha Hizlial.com paramla rezil ediyor.

Zeliha 2.058 Okunma

Cevaplar

 • Zeliha06 Ocak 2015

  yanlış yollanan "çok özel parça" nın üretimi Alpino tarafından yapılmaktaymış ve 8 Ocak ta en erken kargoya verilebiliyormuş; Selde eşyalarım zarar gördüğü için salonum ve kitaplığım karma karışık bu "özel" parçanın üretilip bana kargolanmasını beklemek zorunda bırakıldım; 28 Aralık ta sorunu bildirdim. Bir daha ne Alpino mobilya ne de Hızlıal (ama kullanama)...

 • Zeliha31 Aralık 2014

  Hizlial.com ambalajları attığımı ve ürünleri kurduğumu defalarca ifade etmeme rağmen benden ürünleri tekrar sökmemi, ambalajlamamı (ki ambalaj malzmeem yok) ve kargo için haber vermemi (çalışıyorum, evde yokum) istiyorlar; bir tahta kestirip yollamak bu kadar mı zor da böyle uğraştırıyorlar tüketiciyi? Ne ben bir daha bir şey alırım ne de arkadaşlarıma aldırtırım. İki adet ihtiyacım olmasına rağmen şimdi işimi görmeyen bir kitaplık ve eksik parçalı bir yarım kitaplık kaldı elimde!

 • Zeliha31 Aralık 2014

  Hala bir çözüm üretemedi firma; beni sürekli üretici firma ile karşı karşıya getirmekte; ben de bu sabah üretici firma olan Alpino'ya mail yolladım; "www.hizlial.com isimli web sitesinden sizin ürününüz olan Venedik kitaplıktan aldım iki adet 25 Aralık Perşembe günü. Ürünlerim 27 Aralık cumartesi günü teslim edildi. Kutuları açıp, paketlerini attım ve kurmaya başladım. Birinci ürünü tamamen kurdum; ikinci ürünü kurarken paketleme esnasında hata yapılmış olduğunu ve aynı yönden iki defa konmuş olduğunu fark ettim ve ilgili web sitesi ile iletişime geçtim. Yazışmalarla geçen üç günün ardından bu ürünün özel üretim olduğu ve 10 Ocak ta kargoya verilebileceği bilgisi ulaştı; bu en erken bu parçanın 12-13 Ocak ta ulaşması demek ki ben hafta içi çalışıyorum. Ancak ambalajın üzerinde bu ürünlerin 5 Aralık ta üretilmiş olduğu yazmakta idi; dolayısı ile web sitesi yalan söylemekte ve tüketiciyi aldatmaktadır; bu ne hukuk, ne ticaret ahlakına uymamaktadır. 8-9 Aralık ta Antalya genelinde etkili olan yağışlarda evimi sel bastığı için pek çok eşyamı kaybettim; evimi karışık halde görmek beni rahatsız etmekte ve kaldı ki gerek satıcı firmanın sorumsuzluğu, gerekse tüketiciyi bu şekilde aldatması ayrı bir sorun ve dava sebebidir. Size ekte kurduğum kitaplığın ve eksik parçadan dolayı kuramadığım kitaplığın resimlerini yolluyorum; durumu daha iyi ifade edebilmek adına. Bu koşullar altında ürünleri kullanamadığım için ayıplı mal kapsamına girmektedir ve mağdur edilmekteyim; bu tüketici hakları ihlali olduğu için dava konusu teşkil etmektedir. Web sitesi sorumluluğu firmanıza atmaktadır. Sözde özel üretim olduğundan (o kadar özel ki ben satınalmadan 20 gün önce üretilmiş) 10 Ocak tan önce kargoya verilemiyormuş; Bu konunun aranızda çözülmesi gerekmekte olduğu inancındayım; son kullanıcı olarak benimle değil. 9 yıldır gemi inşaa sektöründe çalışıyorum; bu yan parçanın kesilip, kenarlarının bantlanıp, toplamda 17 adet deliğin açılmasının bu kadar uzun sürmeyeceğinin bilincindeyim. Ambalajları olmadığı için ve kurmakta harcadığım zamanı da düşünerek siz ya da satıcı firmadan birilerinin gelip, bunları söküp, paketleyip, kargoya teslim etmesi gerekmektedir. Aracım olmadığı ve hafta içi çalıştığım için benim yapma şansım yok. Satıcı firma ile daha daha önce de sorun yaşamıştım; kargoda bir ürünüm kaybolunca uzun yazışmaların sonucunda para iadesi sağlanmıştı ama bir batında aldığı parayı 12 ayda iade etmişti; bunun tekrarı olmayacağı inancındayım. Daha fazla mağdur olmamam için ivedi olarak gereğinin yapılmasını rica ederim. " şeklinde. Gerçekten hızlı alıyor ama kullanamıyorsunuz...

 • Hizlial.com Temsilcisi30 Aralık 2014

  Değerli Müşterimiz, Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır. Saygılarımızla, Hizlial.com 444 5 495 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden tarafımıza 7/24 ulaşabilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön