27 Mart 2013 #1709838

Hizlial.com'dan Alışveriş Yapmak Cesaret Ve Sabır İster!

17 Mart 2013 Pazar akşamı Hotpoint Ariston ofis tipi buzdolabı ve Altus marka 24. 000 btu'luk klima aldım. 23 Mart 2013 Cumartesi günü ürünü tedarik edemiyoruz, siparişinizi iptal ediyoruz diye mesaj göndermişler. Tedariğinde olmayan ürünü sat, 1 hafta paramı işlet ondan sonra paranızı idare ediyoruz demek basiretli bir tacire yakışmayan çiğ davranışlardır.


Bugün ayın 27'si hala ürünüm ortada yok. Mesaj yazıyorum algılama ve anlayış problemi olan aynı, tek tip cevaplar geliyor. Arkadaşım bana olmayan ürünü sattıysan yerine ikame ürün vereceksin.

Kenan 666 Okunma

Cevaplar

 • Kenan05 Nisan 2013

  GENEL UYARI : internetten veya televizyonda, radyoda reklam yapan firmalardan alışveriş yapmayın . sizden peşin para alıp sizin paranızla gidip malı alıyorlar. Bazende olmayan ürünü var gibi gösterip temin edemiyorlar sonra tedarikçi firma suçlu lojistikte sorun var gibi gibi. Hasarlı, sahte veya yanlış ürün gelir iade edemezsin etsen paranı alamazsın. Üstelik sahte internet siteleri sahte ürünler çok. Adres ve sabit telefon olmayanlardan özellikle uzak durmalı. böyle durumda savc ılığa, tüketici haklarına, bilişim suçlarına ve ürün sahte ise faturası yoksa ayrıca maliyeye şikayet edin. En iyi yol güvenli bildiklerinizden alışveriş yapıp , güvenilmedik sitelerden uzak durarak mümkünse büyük firmalardan görerek almak en iyisi. Yada alışveriş yapacağınız firma ile ilgili şikayetleri inceleyip öyle karar vermeli. Problemleriniz tüketici hakları başta olmak üzere resmi makamlara yansıtmaktan çekinmeyin. Ayrıca herkes şikayetlerini ve şikayetlere gelen cevapları internetten yazsın ki hepimiz okuyalım. Maalesef ülkemizde tüketiciyi koruyan kanun olmadığı için firmalar istedikleri gibi at koşturmaktalar.

 • Hızlıal Temsilcisi28 Mart 2013

  Değerli Müşterimiz, Konu hakkında tarafınıza telefon ile ayrıntılı bilgi verilecektir. Yaşanan bu durum için özür dileriz. Saygılarımızla, Hızlıal.com

 • Kenan27 Mart 2013

  Arkadaşlar önemli bir uyarı ve paylaşım. Sakın ama sakın hizlial.com isimli internet sitesinden alışveriş yapmayın. Yeni bir yöntem belirlemişler. Stoklarında olmayan ve tedarik edemedikleri ürünleri satıyorlar ve yaklaşık 10-15 gün oyaladıktan sonra sunmadıkları kargo hizmetinin de bedelini düşerek paranızı size iade ediyorlar. Lütfen bunu networkünüzde paylaşın. Binlerce kişi mağdur olmuş durumda. Başkaları da mağdur olmasın. Bu tarz sitelere geçit vermeyelim ki; herkes tüketicinin birliğini ve gücünü görsün.

 • Kenan27 Mart 2013

  Şikayetime kesinlikle çözüm üretilmemiştir. Hatta klima ve buzdolabı olarak birlikte verdiğim siparişte buzdolabı kargo bedava seçeneğine sahipti. Klima içinde 16.90 TL kargo ücreti vardı. Klima siparişimi 12 gün sonra tedarik edemiyoruz diye iptal eden hizlial klimanın kargo bedelini kargo bedava verdiğim buzdolabına eklemiş. Pes doğrusu yorum bile yapamıyorum. Sanayi Bakanlığı'na suç duyurusunda bulunuyorum ve ayrıca dava açıyorum. Yine standart inceleyeceğiz mesajı vermeden önce iyice okuyup idrak ederler umarım.

 • Hızlıal Temsilcisi27 Mart 2013

  Değerli Müşterimiz, Şikâyetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır. Saygılarımızla, Hizlial.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön