05 Eylül 2013 #1994601

Hızlıal Değişim Talebimde Beni Mağdur Etmeye Çalışıyor!

18/08/2013'te o günkü dolar kuruna bağlı olarak 3337TL'ye MSI laptop aldım. Gelen cihaz kusurlu çıkınca değişim talebiyle Hizlial.com'a gönderdim. Bu bekleme sürecinde dolar fiyatı aşırı arttı ve ürün fiyatı 3640 TLye kadar yükseldi.


Beni 3 Eylül'de arayıp ürün değişimi yapılacağını söylediler. 4 Eylül'de tekrar aradılar ve ürünün stokta kalmadığını, para/puan iadesi yapacaklarını söylediler. Ben şu an bu cihazı almak istediğimde satış fiyatı 3640TL.


Hizlial.com'un bana iade etmek istediği tutar 3337 TL. Paramı ya günümüz dolar kurundan kartıma aktarınız, ya da aldığım Notebook'un üst modelini veriniz, verecekleri paraya hiçbir yerden doların aşırı artışından ötürü bu özellikte MSI satın alamam.

Ali 181 Okunma

Cevaplar

 • Ali09 Eylül 2013

  Evet, tarafıma telefon ile bilgi verildi, fakat mağduriyetimi önleyecek herhangi bir çözüm sunulmadı. Benim notebookumun bir üst modeli olan cihaza 1000 TL fark vereyim, onu gönderin diyorum, olmaz deniliyor. O zaman bana aynı cihazın yenisini gönderin diyorum, acil olarak lazım olduğunu 2 haftadır söylediğim cihazın yenisinin 2 ay sonra geleceğini söylüyorlar. Gold Bilgisayar beni açıkçası hayal kırıklığına uğrattı. Biz, hizlial.com gibi büyük işlem hacmine sahip olmayan bir e-ticaret firması olarak bile müşterilerimize böyle durumlarda üstüne para dahi talep etmeden üst modeli göndeririz. Kaldı ki, ben yanına 1000 TL gibi ekstra bir tutar teklif etmeme rağmen, hizlial.com, elini koyması gereken taşın altına koymuyor. Bu vakte kadar sitenizden 13-14 civarı alışveriş yaptım, ama bu olanların üstüne bir daha bir şey alacağımı düşünmüyorum. Bu konuyla ilgili insiyatif sahibi daha yetkili bir kişi varsa lütfen bana yardımcı olsun. Bilgisayarsız resmen ortada kaldık.

 • Hızlıal Temsilcisi06 Eylül 2013

  Değerli müşterimiz, Şikayetiniz takip altına alınmıştır. Tarafınıza telefon yada mail yolu ile bilgi verilecektir. Yaşadığınız gecikme için özür dileriz. Saygılarımızla, Hizlial.com

 • Ali06 Eylül 2013

  Merhaba, Biz de sizin gibi e-ticaret sektöründe çalışan bir firmayız ve günlerdir gelen sorunlu üründen ötürü notebook eksiğimiz olduğu için sıkıntı çekiyoruz. Değişim talebim sırasında ürün stoklarınızda 12-13 adet vardı, sonra ne hikmetse değişim talebimin kabul edildiğinin bildirildiği gün ürün stoklarınızdan yok oldu. Bir müşterinizin o üründe değişim talebi olduğunu bile bile tamamını satıyorsanız buna bile bile lades denir. Bu model ya da üstü bir modelle değişim yapmanızı talep ediyorum.

 • Hızlıal Temsilcisi05 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, Şikâyetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır. Saygılarımızla, Hizlial.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön