21 Ekim 2018
#11056579

Historia AVM Çocuklarımızı İçeri Almadı!

6/10/2018 cumartesi günü Çapa fen lisesi'nde okuyan ve Çapa fen lisesi yurdunda kalan yaşları 14 ve 13 olan 5 çocuğumuz (daha önce de yemek yiyip, alışveriş yaptıkları, sinemaya gittikleri) yanlarında yetişkin olmadığı gerekçesiyle Fatih ilçesindeki Historia AVM'ye kapıdaki güvenlik görevlisi tarafından alınmamıştır. Bu çocuklar 2018 LGS' de derece yaparak bu okula yerleşmiş araştırıldığında her biri sadece akademik başarılarıyla değil yetişme ve davranış biçimi olarak toplumun göz bebeği denilecek türden çocuklardır.


Ailelerinden uzakta daha iyi bir eğitim için henüz bu yaşlarında bile rahatlarını feda edebilme olgunluk ve özverisine sahip Türkiye'nin geleceğine ışık olacak her bir belkide bilim adamı doktor vs... olacak bizi dünyada temsil edecek bu çocuklara böyle bir tramvayı yaşattığınız için sizi ayıplıyorum.

Neşe Neşe 1.174 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

  • Neşe'nin Teşekkür Mesajı09 Şubat

    Hiç yaşanmaması gereken bir durumdu fakat yanlıştan dönüldüğü için tarafım ve diğer aileler adına teşekkür ederim.

  • Neşe21 Ekim 2018

    Her birimiz çocuğumuzu Türkiye'nin başka bir şehrinden ç. F. L. Ne göndermiş ailelerin. Onların elinden tutup avm nize getirmek gibi bir şansımız yok. Çocuk diyorum bir anne olarak ama her biri kocaman delikanlı. Bu çocukların Çarşı izinlerinde istedikleri yerden yemek yemek ( alkollü mekanlar hariç) ve alışveriş yapma özgürlüğünü kısıtlamaya hakkınız yoktur. Nasıl ki bu ülkenin parkından okulundan hastanesinden faydalanma hakları var ise avmlerinden yararlanma haklarıda vardır. Üstelik anayasal haktır. Hangi kanuna hangi yönetmenliğe dayandırıp zaten ana-babalarından uzakta hasretle yaşayan bu çocuklara bu berbat hain ayrımcılığı yaparsınız? Onları içeri almamak için hiçbir sebebiniz yoktur. Görevliniz tinerciyle öğrenci ayrımını yapamayacak kadar düşük kapasiteli değilse tabiii. Güvenlik kayıtlarınızı inceleyin ve anlamlı bir açıklama yapın. Yapamıyorsanız çocuklardan özür dileyin.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler