28 Ağustos 2013 #1981087

Hisar Hospital'in Acil Bölümünde araç Karmaşası Var!

27 Ağustos gecesi 3 aylık bebeğimin çok ağlaması üzerine gece Hisar Hospital Aciline gittik. Gittiğimizde ağlaması durmuştu, doktor hanım da gaz sancısı olduğunu söyledi , ancak bizden röntgen filmi istedi. Tek bir röntgen filmi bile kanser riskini ciddi oranda artırırken, daha fazla ücret için 3 aylık bebeğe gereksiz film istendiğini düşünüyorum.


Sonuçta gereksiz yere kafa dışında tüm vücut röntgeni çekilmiş oldu. Bazı tahlillerin ücret dışında bir zararı yok , ancak röntgen isterken geçerli bir sebebi olmalı diye düşüyorum , ya da neden şüphelendi ki bu filme ihtiyaç duyuldu açıklama rica ediyorum. Ayrıca acildeki araç karmaşası ve güvenlik görevlisinin bu duruma müdahale etmemesini ayrıca da belirtmek isterim.

Semiha 1.835 Okunma

Cevaplar

  • Hisar Hospital Temsilcisi02 Eylül 2013

    Değerli Hasta Yakınımız, Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz. Hastanemiz tıbbi etik kurallara harfiyen riayet etmekte olup, hizmetlerimiz ile ilgili aklınızda herhangi bir soru işareti kalmış olmasına üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Hastanemiz, uluslararası akreditasyon kuruluşu JCI ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş, hasta güvenliğini sağlamaya yönelik kurallara titizlikle uymaktadır. Bu kapsamda hekimimiz, düşündüğü ön tanı sonrasında kesin tanıya ulaşmak ve en önemlisi hasta güvenliği açısından ciddi bir bulguyu atlamamak adına, direkt batın grafi istemi yapmıştır. Sizinde onamınız dahilinde yapılan bu tetkik sonrasında tanı kesinleşmiş olup, hasta güvenliği tam olarak sağlanarak, tedavi planlanmıştır. Yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde de belirttiğimiz gibi uygun olduğunuz bir zamanda, bebğiniz için Pediatri Bölüm Başkanımıza görüşme organize edebilir, ikinci görüş almanızı sağlayayabiliriz. Görüşünüzde belirttiğiniz araç karmaşası ile ilgili olarak, Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından aynı durumun yaşanmaması adına gerekli önlemlerin alınacağını belirtir, paylaştığınız için bir kez daha teşekkür ederiz. Görüşmemiz sırasında talep ettiğiniz diğer bilgiler ile ilgili de ayrıca dönüş yapacağımızı belirtmek ister, bebeğinize ve tüm ailenize sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla. Hasta İlişkileri Müdürlüğü 0216 524 1300 ( 3035 - 3036 )

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön