22 Haziran 2013

Hisar Hospital Ameliyat Sonrası Kanama!

Mart ayında Hisar Hastanesinde sinüs& kıkırdak ameliyatı oldum. 1 hafta sonra aşırı burun kanaması ile doktora gittim .Kılcal damarın tahriş olduğu iletildi tampon yapılarak eve geldim. 3 gün sonra evde iken tekrar burnum kanamaya başladı .Eşim hastaneyi arayarak ambulans istedi Yaklaşık 40 dakika sonra bir ambulans gönderebildiler .

Ayrıca ambulansın içerisinde bir oksijen tüpü yok, tampon yapacak görevli dışında hiçbir tıbbi malzeme yok ama .270 TL yi alacak güçleri var. Neyse hastaneye vardığımda nöbetçi doktor, tampon yaparak zar zor kanamayı durdurdu .Sabah kendi doktorum geldi ve atar damar yırtılmasından ameliyata girdim .

Sevinç 1.689 Okunma

Cevaplar

  • Sevinç25 Haziran 2013

    Bundan sonra asla ama asla bu hastaneyi kullanmayacağım arkadaşlarıma ve çalıştığım firmayada asla önermiyorum zaten

  • Sevinç25 Haziran 2013

    O gece bir de ambulansı saat kaçta aramışız onu söyler misiniz?geldikten sonra heralde 20 dakikada hastaneye varırız şunun şurası kaç km. ayrıca kbb uzmanı tarafından lokal anestezi altında tampon kaç kere kondu bir de onu söyleyin?Canlı canlı resmen hastane inledi o tamponu koyarken heralde durdu kanama.tansiyon hastası olmadığım halde 1 hafta sizin yüzünüzden tansiyon ilacı kullandım.Ama bununlada kalmayıp sigortamıda ikinci ameliyatı nasıl yaptığınızı söyleyeceğim.

  • Hisar Hospital Temsilcisi23 Haziran 2013

    Sayın Hastamız, İlk olarak geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletmek isteriz. Hastanemiz tıbbi etik kurallara harfiyen riayet etmekte olup böyle bir kurumu yanlış anlamanız bizi üzmüştür. Konuya şu şekilde açıklık getirmek isteriz: Bilindiği gibi hastanemiz, akredite olduğumuz uluslararası akreditasyon kuruluşu JCI ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş, hasta güvenliğini sağlamaya yönelik kurallara titizlikle uymaktadır. Hastanemiz gibi üst seviye sağlık hizmeti sunan, akreditasyon belgesi almış bir kurumda tıbbi bakım ve doktor eksikliği düşünülemez. Hastanemizde tüm bayramlar dahil 7 gün- 24 saat kesintisiz olarak hem acil hekimi, hem de ilgili ana uzmanlık dallarında doktor bulunmaktadır. Hastamıza gece 03,01 de kbb uzmanı tarafından lokal anestezi altında burun tamponu konmuş, kanama durdurulmuş ve hasta takip amaçlı yatırılmıştır. Ertesi gün, yüksek tansiyon gibi nedenler ile burun kanaması gelişmesi üzerine operasyona alınarak kanamanın tekrarı engellenmiştir. Ambulans konusundaki görüşünüzle ilgili olarak; hem kendi tam teşekküllü ambulansımız, hem de alternatif olarak bir ambulans firmasıyla anlaşmamız bulunmaktadır. Amerika’da ambulans olarak üretilmiş Ford ambulansımız ile, takriben 1 km mesafedeki hasta, trafiğinin de olmadığı gece saatinde 20 dakika içinde hastanemize getirilmiştir. Kayıtlarımıza göre ambulans çıkış saati 02.40, dönüş saati 03.01’dir. Ambulansımız içinde gerek sağlık bakanlığının, gerekse uluslar arası standartların gerektirdiği (resüssitasyon/canlandırma dahil) tıbbi malzemeler mevcuttur. Hastamızın gerekli müdahaleleri de başarı ile yapılmıştır. Ambulansımızda 1 adet ana sabit oksijen tüpü, 2 adet seyyar tüp, 1 adet oksilova ait tüp olmak üzere 4 adet oksijen tüpü mevcuttur; hastamız, bahsi geçen oksijen tüplerini maalesef fark edememiştir. Ancak hastamıza özel olarak Amerika’dan getirttiğimiz ambulansımızın özelliklerini anlatamamış, hissettirememiş olmaktan dolayı üzüntülüyüz. Son olarak vurgulamak isteriz ki, Hastanemiz insan odaklı bir kurum olup ticari kaygılardan uzaktır. Konu ile ilgili hassasiyetiniz ve geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Hasta İlişkileri Müdürlüğü 0216 524 13 00 - 3035 -3036

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön