31 Ekim 2016 #6801256

Karayolları Genel Müdürlüğü HGS İhlali

Ankara'da semt dışına dahi çıkmadığım aracımla İstanbul'da 5 adet HGS ihlalinde bulunmuşum. 05.08.2015 tarihinde satın aldığım 18***plakalı aracı plaka değişikliği talebi ile satın aldım. Plakayı da 06*** olarak değiştirdim. 21.01.2016 'da da sattım. Sattıktan 9 ay sonra ceza geldi. Karayolları'na dilekçe gönderdim. Aracı sattığım belgeyi gönderdim. Aracın Ford Focus marka fırtına gri renkte olduğunu belirttim. Kontrol ettiler HGS' den geçen aracın beyaz Opel marka olduğu söylendi.


Aracın alış belgelerinide istediler, sorunu çözmek için. Onlarıda bulup gönderdim. Cezayı iptal edemeyeceklerini, savcılığa dilekçe yazmam gerektiğini söylediler. Şimdi ben aldığım belgeyi, sattığım belgeyi, ruhsat fotokopisini beyan ediyorum. HGS' den geçen araçla plakadan başka benzerlik yok. Ya sahte plaka, ya da taktığım plaka çıkma plaka. Şimdi benim suçum ne 40 TL'lik ceza 400 TL olmuş. 40 TL olsa ödeyip kurtulacağım.

Hafize 1.162 Okunma

Cevaplar

  • Hafize26 Kasım 2016

    Sikayetvar.com konuyla ilgilenmiş şahsıma karayolları dönüş yaptı ancak geçen aracın benim aracımla alakası olmamasına rağmen (renk farlı model farkılı) ruhsatımla ispat ediyorum ancak kabullenmiyorlar savcılığa gitmem lazımmış ne güzel adam suç işlesin ben ruhsatla ispat edeyim ama yine mağdur ben olayım iyki varsın karayolları

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön