14 Mayıs 2013

Herbal Farma Prospektüsü Olmayan İlaç!

Beni de Sağlık Bakanlığı sigarayı bırakma merkezinden arıyoruz diye aradılar, sigarayı bırakmak için bir ürün önerdiler bende kabul ettim. Özellikle sordum Sağlık Bakanlığı mı diye evet dediler. Hangi birim dedim Aile yaşam merkezi gibi bir şey söylediler.

Carnation diye içinde karanfil, meyankökü, karabaş, melisa, biberiye, defne tarçın ve mersin yaprağı olan toz şeklinde plastik 22 gr bir kutu geldi. Bakanlık ile alakası yok ısrarla sormuştum evet bakanlık dediler.

Şimdi Sağlık Bakanlığına da şikayet edeceğim beni arayan numaraları da kaydettim. 0850 ile başlayan bir numara arıyor önce sizi Sağlık Bakanlığından arıyoruz ses kaydı ücretsiz sigarayı bırakmak ister misiniz diye soruyor.

Adem 8.276 Okunma

Cevaplar

  • Adem 28 Haziran 2013

    Telefondaki arkadaşa özellikle sordum Bakanlık mı diye hem de bir kaç defa aldığım cevap evet oldu her seferinde. Ayrıca ses kaydında Sağlık Bakanlığı sigarayı bırakmayı destekliyor ücretsiz ürün almak için 1 e basın sizi arayalım dediğinde bizi arayacak olan kim olabilir? Tabii ki ilk önce züccaciyeci gelmeliydi o yüzden vatandaş yanlış anlamıştır. Ses kaydım varsa dinletsinler Bakanlık değilse birşey istemiyorum dedim. Ürünü aldıktan sonra iki kez daha aynı şekilde arandım tabii ki kapattım.Elbet tekrar arayacaklar o zaman hizmet standartları gereği kaydedip yayınlayacağım.Ürününüze o kadar güveniyorsanız kendi itibarınızı düşünün. İlgili firmanın tavrını üretici olarak uygun buluyorsanız diyecek birşeyim yok. Mesele para meselesi vb değil yapılan şey insanları aldatmaktır.

  • Herbal Farma Temsilcisi14 Mayıs 2013

    Carnation adlı ürünün üreticisyim. Bunun gibi 100 den fazla ürün üretiyorum. Ve bu urunlerin hepsi bakanlığın istediği mevzuata uygun üretiyoruz. Üretilen ürünler turkiyede muhtelif toptancılara satılmakta bu vesile ile turkiye geneline satılmaktadır. Ürünlerimi telefonla veya web üzerinden, gerek radyo tv gibi yerlerden satış yapmıyorum. Bu yüzden web sitemde bu tur reklamlardan sorumlu olmadığımı önemli duyuru altında yazdım. Bu konuyla ilgili carnation verdiğim firmayı aradım. Firma yayınladığı reklamı dinletti. Reklamda sağlık bakanlığından arıyoruz demiyorlar. Sağlık bakanlığı sigara brakmayı destekliyor deniliyor ve kimseye zorla saış yapmadıklarını söylediler.. Muşteri içinden prospektüs çıkmadığını yazmış. Evet doğrudur. Ama mevzuata kanuna göre içine prospektüs koymamız yasak. Koyarsak suç işlemiş oluruz. Saygılar

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön