Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
4
Çözüldü

hepsiJET Hepsiburada Ve Hepsijet Mağduriyeti

Tolga
08 Haziran 12:47
571

03.06.2024 tarihinde hepsiburada.com'dan "511 *****34 sipariş numaralı" ürün satın aldım. Ürünler 3 parça olup 2 farklı mağazadan tek sepette alındı. Ürünlerin kargo hizmeti Hepsijet ile yapılacaktı ve öyle oldu. Her 2 mağaza da 04.06.2024 tarihinde ürünleri kargoladı. Ürünleri bir mağaza Edirne'den, bir mağaza İstanbul'dan gönderdi ve her iki ürün de "1 günde" Aydın Dağıtım Merkezi'ne geldi. 1 günde bağlı bulunduğum ilin dağıtım merkezi'ne (Aydın) gelen ürünler, 08.06.2024 tarihi olmasına rağmen hâlâ dağıtıma çıkmadı. Dağıtıma çıkmadığı gibi, dağıtım ve teslim tarihinin 11.06.2024 olduğu bana iletildi. Ve dağıtım merkezi ile evimin arası 45 dakika :). Çin'den sipariş versek 3 günde gelecek siparişler "Hepsijet" hızıyla 8 günde "belki" bana teslim edilecek. Madem bu kadar geç teslim edilecek neden Hepsijet ile daha hızlı diye bu hizmete yönlendiriliyoruz? Bizler Hepsijet'in keyfini beklemek zorunda mıyız? Saha ekibiniz yetersizse, ürünleri direk başka kargo firmasına yönlendirerek hizmet vermelisiniz.

Hepsijet takip kodum: 6275 2420 4966 69 ve 6275 2420 4966 32

hepsiJET Hepsiburada Ve Hepsijet Mağduriyeti
hepsiJET Hepsiburada Ve Hepsijet Mağduriyeti
08 Haziran 12:50 (Şikayetten 2 dakika sonra)

Merhaba, Talebinizi aldık, yaşadığınız olumsuz deneyim nedeniyle üzgünüz. Yaşanan durumu memnuniyete dönüştürmek için ilettiğiniz konuyu hemen incelemeye başlıyoruz, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Saygılarımızla, HepsiJET.

Tolga
10 Haziran 11:59

Beni 3 kere arayarak problemi çözmede aracı olan müşteri temsilcisi Büşra Hanım'a teşekkür ederim.

Tolga
10 Haziran 12:34

Öncelikle problem hepsiburada.com'un satın alma sürecinde kargo teslim tarihini müşteriye satın alma öncesi/sonrasında görülebilecek şekilde bilgilendirmemesinden çıkıyor. Burada ilk hata benim, fakat Hepsijet ile bu tarz olumsuz bir durum yaşayabileceğim aklıma gelmediği için kargo teslim tarihini sorgulamadım. Satın alma işleminden önce müşteriye, kargo firması seçme ve bu seçim esnasında tahmini teslim tarihini gösterme şeklinde bir ekran olmalı. Satın alma ekranından sonra tahmini teslim tarihi bölümüne kimse bakmıyor zaten gözükebilecek bir konumda da değil. Tüm bu süreç içerisinde kargom teslim edilmeyince, "kargom neden teslim edilmiyor" diyerek önce hepsiburada.com ile anlık mesajlaşma yoluyla iletişime geçtim. Burada yazıştığım temsilcim ilgili noktaya mail attıklarını sorunun çözülmesi için yardımcı olacaklarını ilettiler. Gün boyunca geri dönüş olmayınca, hepsiburada.com ile telefonla görüşme yoluyla iletişime geçtim, müşteri temsilcim çok üzüldüğünü belirterek "yapacak bir şeylerinin olmadığını" sürecin Hepsijet kontrolünde olduğunu, Hepsijet ile görüşmem gerektiğini söylediler.

Tolga
10 Haziran 12:39

Verdikleri telefon numarası üzerinden Hepsijet ile iletişime geçtim. Görüştüğüm müşteri temsilcim de çok üzüldüğünü, ilgili dağıtım merkezine mail atarak konunun aciliyetini bildirdiğini belirtti. Tüm bu konuşmalar/diyaloglar 07.06.2024 tarihinde oldu. Hâlâ bir ses çıkmaması üzerine Şikayetvar'dan şikayet oluşturdum. Şikayetimi oluşturduktan hemen sonra müşteri temsilcim Büşra Hanım telefonla arayarak konuyla ilgili bilgi aldı ve yardımcı olmak için çabalayacağını iletti. Konuşmayı sonlandırdık. Büşra Hanım 2. Defa mahcup bir şekilde arayarak, dağıtım merkeziyle görüştüğünü, bölgemdeki sirkülasyon azlığı nedeniyle sadece haftada 1 gün o da Salı Günleri dağıtım yapıldığını, bu yüzden kargomun 11.06.2024 tarihinde teslim edilebileceğini iletti. Kendisiyle yaptığım görüşmede bunun doğru işleyen bir süreç olmadığını, benim için olumsuz bir tecrübe olduğunu belirterek, dağıtım merkezi ile benim de görüşebileceğimi, belki bir orta yol bulabileceğimizi ilettim. Görüşmeyi sonlandırdım. Aydın Dağıtım Merkezi'nden gayet nazik bir çalışan beni arayarak konuyla ilgili bilgi verdi. O da verdiği bilgide bulunduğum noktaya sadece Salı günleri dağıtım yapıldığını, konu kendilerine sabahtan ya da bir gün önceden bildirilse, o bölgeye kargo götüren arkadaşları ile kargomu mağdur olmamam için getirebileceklerini, fakat görüştüğümüz saat yaklaşık 14:00 civarında olduğu için o bölgeye gönderebilecek personelleri olmadığını ilettiler. Mümkünse kargoyu gelip kendim almak istediğimi ilettim, mahcup bir şekilde kabul ettiler. Gidiş - geliş toplamda 100 km yol giderek kargomu dağıtım merkezinden kendim aldım. Dağıtım merkezine gittiğimde, kendilerine kesinlikle daha önce konunun iletilmediğini, gün içerisinde bilgi verildiğini ilettiler. İş bu süreç, birimler arası iletişim tutarsızlığından ziyade bana göre en çok satın alma öncesinde müşteriyi doğru ve anlaşılır bir şekilde yönlendirmeyen hepsiburada.com'un suçudur. Sade bir arayüz ve farklı kargo firması seçenekleri ile şu maruz kaldığım süreç hiç başlamadan bitebilirdi. 10.06.2024 tarihinde müşteri temsilcim Büşra Hanım tekrar aradı, konuyla ilgili tekrar bilgi alışverişinde bulunduk. Yazdıklarımı kendisine de ilettim. Süreç içerisinde samimiyetle yaklaşan herkese teşekkür ederim. Fakat bu benim için Hepsijet'ten ziyade hepsiburada.com rezaletidir.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

hepsiJET Kargo Teslimatında Yaşanan Sorunlar

Dila
09 Temmuz 23:45
355
hepsiJET Kargo Teslimatında Yaşanan Sorunlar
hepsiJET Kargo Teslimatında Yaşanan Sorunlar

Hepsijet Kargo Teslimat Sorunu

Çağla
06 Temmuz 10:57
375
4
Çözüldü

Hepsijet Bornova Kargo Sorunu!

Efehan
22 Haziran 15:52
107
"Kargom, üst üste 2 gün boyunca teslimat günü konusunda uygulama üzerinden yanıltılmama müteakip 4. Gün akşamüstü tarafıma nihayet ulaştı. Her ne kadar firma sınıfta kalmış olsa da ilgi ve yardımları için bana ulaşan firma yetkili Zehra hanıma teşekkür ediyorum."
Hepsijet Bornova Kargo Sorunu!
Benzer Şikayet Yaz