Hepsiburada.com'da "Kolay İade" Tamamen Yanıltıcı!

Feridun B. |

Hepsiburada.com'dan bir TV aldım. Bu tür ürünleri aldığınızda, eğer kendiniz açıp kurarsanız ürünün garantisi zayi olmaktadır. O yüzden yetkili servisi çağırdım. Geldiler ve ürünün kurulumunu sağladılar. O gün kısa bir süre ürünü izleyerek inceleme imkanı bulduk ve akabinde gerçekten TV niteliklerine göre görüntü ve ses kalitesi düşük olduğundan, tekrar paketledik iade etmek üzere ve pazartesi günü kargoladım ve para iadesi talep ettim.

Sonra tarafıma bir e-mail ulaştı. Siparişinizi gönderdik diye. Baktım aynı ürünü 'kurulum yapılmıştır' gerekçesiyle tekrar göndermişler. Bunun üzerine çağrı merkezini aradım ve durumu izah ettim. Kendim kursaydım garantisi gidecekti, servise kurulum yaptırmak zorundaydım, ve beğenmedim iade ettim, bu ürünü başka nasıl test edebilirim ki? Niye böyle yapıyorsunuz dedim. Bana haklısın dedi. Ama bir ilerleme olmadı. Sonuç: Kolay iade hikaye..

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Ürün-Ücret İade

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Feridun B.
  20 Nisan
  11:49

  Bu firmanın urun iade kurallari, mesafeli sozlesmeler yonetmeligine aykiri, ben konuyu gumruk ve ticaret bakanligina taşıdım. Herkes hakkini arasin lütfen.

 • Feridun B.
  16 Nisan
  13:30

  Firma sorunu hakkıyla çözmeye yanaşmıyor. Bu yüzden Konuyu Ankara Kaymakamlığı İlçe Hakem Heyetine taşıdım. Hadi hayırlısı. Adalet kararını verecektir.

 • Feridun B.
  13 Nisan
  12:59

  Bu herkese verilen standart cevap. Bir çözüm niteliği taşımıyor. Sipariş esnasında bana tavsiyeniz şöyle:
  Cevap: Değerli Müşterimiz,

  söz konusu TV ürünlerinden ürünü size ulaştığında servis çağırarak kurulumunu sağlamanız gerekmektedir. Gelen servis üründe kırık ya da sorun olması halinde rapor tutmaktadır. Eğer paketi servis kurulumundan önce açarsanız kırık çıkması durumunda sonradan çağırdınız servis bu durum için rapor tutmamaktadır.

  Saygılarımızla,

  hem kurulumu yapın diyorsunuz, ama ürün iadesini servis kurulum yaptı diye kabul etmiyorsunuz. Amacınız müşterileri mağdur etmek mi?

 • 13 Nisan
  12:54

  Sayın Feridun B.

  Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde JGE-102-14044 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir.

  Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden iletebilirsiniz.

  http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx

  Saygılarımızla
  Hepsiburada Müşteri Hizmetleri