25 Ekim 2016

Hepsiburada.com'a Güvendim Ama Ürün İadesinde Sorun Yaşıyorum!

Yaklaşık 1 ay önce bir jeneratör siparişi vermiştim. Ürün geç geldi, kargoda sorun yaşadım ve en sonunda kendim gidip aldım. Ürünü aldığımda (13.10.2016) elektrikli otomatik pano olmadığını gördüm ve kutusunu açmadan cayma hakkımı kullandım. Henüz elime geçeli 2-3 gün olmuştu. Verilen bilgiler ile Yurtiçi Kargo'ya teslim ettim (17.10.2016) ancak Hepsiburada.com'un iade takip kısmında süre dolmuştur yazıyor. Aşağıda 22.10.2016'da ilk talebimi oluşturdum (jtv-419-49***) cevap gelmeyince 25.10.2016'da ikinci talebimi oluşturdum (ubk-185-38***). Halen cevap alamıyorum, 1 ayı aşkın süredir ürünü alıp kullanamamış olmam bir yana ücretimin iade edilmemesinden korkuyorum.

Mehmet 138 Okunma

Cevaplar

 • Mehmet 09 Kasım 2016

  Ref: JTV-419-49804 Ürünü hiç kullanmadan, kutusunu bile açmadan 2 gün içinde iade ettim. Aynen geldiği şekli ile, gelen tüm dokümanlar ile birlikte iade ettim. http://www.hepsiburada.com/Liste/MyPage/FAQDetail. Aspx? İd=20 Bu adreste 14 gün içinde mazeretsiz iade hakkımız olduğu bildiriliyor, zaten kanunen de 7 gün içinde iade hakkım olduğunu "Cayma Hakkı" 'mi biliyorum (6502 Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun madde 18). Beni yaklaşık 2 aydır beklettiler, şimdi ise kargo firması ara depoya almış ürünü çıkartamıyoruz. Tam bu süreç başladı iadenizi kabul etmiyoruz diye not düşülmüş. Müşteri hizmetleri telefonda yardımcı olamıyor, açtığım 2 adet mesaja ise cevap verilmiyor! Benim suçum ne? Kime şikayet edeceğim? İlla mahkemeye mi gideceğiz? Madem iade almayacaksınız iade alınır diye neden yazıyorsunuz bizi mağdur ediyorsunuz

 • Mehmet 08 Kasım 2016

  Hepsiburada ürünün iadesini kabul etmedi ürünün paketini bile açmadan 2 gün içinde iade ettim üstelik kabul etmediğini de kargo firması ürünü ara depoya alana kadar söylemedi, aylar sonra söyledi.

 • Mehmet 01 Kasım 2016

  Şikayetim ile ilgili bir çözüm henüz yapılmadı. İade ettiğim ürün aksa tarafından teslim elınmadı ve kargo firmasına geri geldi.

 • Hepsiburada.com Temsilcisi26 Ekim 2016

  Sayın Mehmet U. Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde JTV-419-49804 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir. “Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden iletebilirsiniz.” http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön