20 Eylül 2013

Hepsiburada.com Web Sitesinde Ürün Yorumlarında Manipülasyon Var!

Hepsiburada.com'da aldığım ürünler hakkında olumlu yorumlarım 2 günde yayınlanırken olumsuz yorumlarım neden yayınlanmıyor? Bu şekilde olumsuz yorumları engelleyerek müşteriyi yanıltmaya veya yönlendirmeye çalıştıklarını düşünmeye başladım. Manipülasyon olduğu çok bariz olmasın diye de az sayıda olumsuz yoruma izin veriliyor sanırım.

Neredeyse her ürün hakkında olumlu yorumlar çoğunlukta ve olumlu yorumların genelde cümle
kuruluşlarının ve hatta seçilen kelimelerin aynı olduğunu düşünürsek bunların da sitenin kendi yazdığı sahte mesajlar olduğu kanısındayım. Bu sebepten ötürü alışveriş yapacak güvenim kalmadı.

Sedat 76 Okunma

Cevaplar

  • Sedat24 Eylül 2013

    Olumsuz görüşte buldunduğum ürün hakkındaki yorumum yayınlanmazken ve yayına engel içeriğin ne olduğu bile belirtilemezken nedense olumlu yorum sayısı artıyor, benzer cümleler içermesi de cabası... Ayrıca gönderilen mailde teslimat ile şikayetler yayınlanmaz diye belirtilmişken, hemen teslim edildi diye teşekkür içeren binlerce yorum yayınlanıyor. Bu bile manipülasyon olduğunun kanıtıdır.

  • Sedat21 Eylül 2013

    Gönderdiğiniz mail'de yer alan yayın kriterlerine göre neredeyse hiçbir olumsuz yorum yayınlanmaz gibi bir durum ortaya çıkıyor ki bu da benim şikayet konum zaten. Size ilettiğim ürün yorumunu bu kriterlerinize göre değerlendirip hangi kısmı uygun bulmadığınızı bildirmenizi rica ediyorum. Yoksa bu şekilde "bilgilendirme yaptık" diye verdiğiniz standart sallama cevabı da konuya yaklaşınınızı mı gösteriyor.

  • Hepsiburada.com Temsilcisi20 Eylül 2013

    Sayın Sedat T, Sorununuz hakkında detaylı inceleme yapılmış ve konuyla ilgili size e-posta yoluyla bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, Hepsiburada.com Ekibi ……………………………………………………………………………………………………………………… Size yardımcı olmak için buradayız. Görüş ve önerileriniz için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/Support.aspx

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön