03 Şubat 2014

Hepsiburada.com PetShop Ürünlerinden Çok Yüksek Kargo Bedelleri İsteniyor!

Evcil hayvanlar üzerine hizmet veren sitelerin neredeyse hepsinde 50 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir. Örnek olarak sitenizde sadece 6 adet üründen oluşan ve tutarı 78 TL olan bir sepet için 11 TL kargo bedeli isteniyor.

Bu sepetteki ürünlerin ağırlığı ise sadece 250 gram!Ben bu durumdan ötürü sipariş vermedim. Yıllardır sitenizden binlerce liralık alışveriş yapmış biri olarak bu duruma bir son vermenizi ve petshop mağazasıyla ilgili de kalıcı olarak 50 TL veya 75 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz kampanyası yapmanızı ve böylece tüm evcil ve sokak hayvanlarının ve tüm hayvan severlerin yanında olduğunuzu göstermenizi ve bunu bir an önce hayata geçirmenizi temenni ediyorum.

Aris 272 Okunma

Cevaplar

  • Aris04 Şubat 2014

    Şimdi bana verilen cevapta tam anlamıyla saçmalanmış! Verilen cevap şu şekilde "Sitemizde satılan ürünlerin kargo ücreti; siparişinizin içinde bulunan ürün ya da ürünlerin sayısına, toplam ağırlık ve büyüklüğüne ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermektedir ve sistemimiz tarafından otomatik olarak hesaplanmaktadır." Oysa ki yukarıda verdiğim örneği bile okumamışlar. Son derece küçük paketlerden oluşan boyutu, hacmi küçük, ağırlığı ise sadece 200 gram olan 78 TL tutarlı bir sipariş için 11 TL en ucuz, en düşük kargo bedeli isteniyor. Yine başka bir örnek vermem gerekirse 100 TL lik yine son derece küçük ve hafif ürünlerden oluşan, ebatları da son derece küçük 8 adet üründen oluşan bir sipariş için en az 15 TL kargo ücreti talep ediliyor. Ayrıca petshop ürünlerinde yüzlerce ürün içerisinde sadece 38 adet üründe ücretsiz kargo seçeneği var ki bunlardan sadece 5 tanesi temel ihtiyaç maddesi, diğerleri pahalı oyuncaklar, su pınarları, kartuş ve ıvır zıvır zaten. Benim almak istediğim ve yıllardır da aldığım ürünlerin hiçbirinde kargo bedava olan bir ürüne rastlamadım. Evcil hayvan sahiplerinin en çok tükettiği markaları da çok iyi biliyorum ve malesef hiçbirinde kargo bedava kampanyası ve seçeneği yoktur. 50 TL veya 75 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz kampanyası yapmanız şarttır. Bu kadar büyük bir e-ticaret sitesine petshop bölümüyle ilgili bu aşırı yüksek kargo bedelleri hiç yakışmıyor! Petshop üzerine, evcil hayvanlar üzerine hizmet veren internet sitelerinin neredeyse hepsinde 50 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir.Hangi ürün türü olursa olsun ürün ne kadar büyük, ağır ve hacimli olursa olsun bu böyledir. Mesela 50 TL üzeri 10 kilogramlık veya 15 kilogramlık ya da 30 kilogramlık son derece büyük, hacimli ve ağır bir paket bile hiçbir kargo bedeli alınmadan müşteriye teslim edilir. Tekrarladığım sebeplerden ötürü bu siteden yıllar içerisinde binlerce liralık alışveriş yapmış biri müşteri olarak bu durumdan ötürü sipariş vermiyorum. Acilen petshop bölümüyle ilgili kargo ücretsiz kampanyası yapmanızı ve böylece tüm evcil hayvanların, sokak hayvanlarının ve tüm hayvanseverlerin yanında olduğunuzu göstermenizi ve bunu bir an önce, ivedilikle hayata geçirmenizi temenni ediyorum, talep ediyorum ve de bekliyorum!

  • Aris04 Şubat 2014

    Bana verilen cevapta tam anlamıyla zırvalanmış! Verilen cevap şu şekilde "Sitemizde satılan ürünlerin kargo ücreti; siparişinizin içinde bulunan ürün ya da ürünlerin sayısına, toplam ağırlık ve büyüklüğüne ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermektedir ve sistemimiz tarafından otomatik olarak hesaplanmaktadır." Oysa ki verdiğim örneği bile okumamışlar. Son derece küçük paketlerden oluşan boyutu, hacmi küçük, ağırlığı ise sadece 200 gram olan 78 TL tutarlı bir sipariş için 11 TL en ucuz kargo bedeli isteniyor. 100 TL lik bir sipariş için 15 TL kargo ücreti talep ediliyor.Ayrıca petshop ürünlernde ücretsiz kargo seçeneği olan bir ürün hiç görmedim. 50 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz kampanyası yapmanız şarttır. Bu kadar büyük bir e-ticaret sitesine petshop bölümüyle ilgili bu aşırı yüksek kargo bedelleri hiç yakışmıyor! Küçük sitelerin yaptığını siz mi yapamıyorsunuz!

  • Hepsiburada.com Temsilcisi04 Şubat 2014

    Sayın Aris A, Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde YUA-127-79760 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir. Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi yukarıdaki kayıt numarası ile Hepsiburada.com: Hesabım: Müşteri Hizmetleri sayfasından takip edebilirsiniz: http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön